راهنمای تنظیم و ارسال مقالات علمی و تخصصی

توجه:

  1- مقاله ای در فرایند بررسی و داوری قرار می گیرد که پیشتر منتشر نشده و برای چاپ یا قرار گرفتن در چرخه بررسی و داوری به سایر مجلات علمی ارسال نشده باشد.
  2- درج مشخصات کامل نویسنده یا نویسندگان شامل: نام و نام خانوادگی، مرتبه علمی، نام کامل رشته تخصصی، تلفن ثابت و همراه، فاکس، ایمیل و نشانی پستی، الزامی است. در مقاله های مشترک، نویسنده مسئول باید معرفی گردد که می تواند عضو هیأت علمی دانشگاه باشد.
  3- مقاله باید دربردارنده عنوان (گویا و کوتاه)، چکیده فارسی (بین 100 تا 150 کلمه) و کلید واژه فارسی و انگلیسی (3 تا 5 واژه)، طرح مسأله (مقدمه)، تبیین و تشریح استدلالی و تحلیلی موضوع (بیان موضوع، راهکارهای بهبود یا حل مساله یا موضوع مطرح شده)، نتیجه‌گیری (و پیشنهاد) و فهرست منابع باشد.
  4- مقاله باید اصیل و حاصل مطالعه و پژوهش نویسنده بوده و آورده تازه ای داشته باشد. مقاله های ترجمه شده نیز باید از نشریات معتبردر حوزه پتروشیمی یا حوزه های مرتبط با آن باشد.
  5- مقاله حداکثر در 10 صفحه A4 با حاشیه بالا 2.5، پایین 7.85، چپ و راست 4.75 و میان سطور 1 سانتیمتر تنظیم شود.
  6- اعلام پذیرش مقاله برای چاپ، پس از تایید داوران و مشاوران علمی، منوط به تصویب هیأت تحریریه است. پس از صدور پذیرش، حق چاپ مقاله همواره برای مجله محفوظ است.
  7- مسئولیت درستی و نادرستی مقاله از هر حیث با نویسنده گان است.
  8- نگارش مقاله باید در برنامه Word با قلم 13 B Nazanin برای متن، قلم 15 برای عنوان مقاله، قلم 14 برای عنوان های اصلی، قلم 13 برای عنوان های فرعی و قلم 11 برای چکیده، کلید واژه، فهرست منابع و قلم 10 برای مشخصات نویسندگان، پاورقی و ارجاعات درون متن باشد.
  9- روش استناد در مقاله بر اساس رفرنس‌دهی IEEE باشد.
  10- مواردی چون شرح اصطلاحات، جملات توضیحی و شکل لاتین واژه­ها در پانویس آورده شود.
  11- نام کتاب و مجله باید سیاه (bold) شود.
  12- مقالاتی مورد ارزیابی قرار می گیرند که در سامانه مجله (تنظیم شده با شیوه نامه) ثبت شود.
  13- حق ویراستاری و تلخیص مقاله برای مجله محفوظ است و مقاله دریافتی اعم از اینکه رد یا پذیرفته شود، بازگردانده نخواهد شد.
  14- پس از ارسال مقاله به مجله، ارتباط با نویسنده مانند اعلام وصول، وضعیت مقاله در فرایند گردش کار و تمام مکاتبات بعدی تنها از طریق پایگاه الکترونیکی یا ایمیل مجله امکان پذیر است.
   

ثبت مقالات علمی تخصصی