توسعه پلیمر پاد جم

شرکت توسعه پلیمر پادجم (سهامی خاص) به‌عنوان مجری طرح تولید ABS/Rubber توسط شرکت پتروشیمی جم در سال 1394 خورشیدی تأسیس گردید. این طرح در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس واقع در بندر عسلویه در زمینی به مساحت ۱۵هکتار، با ظرفیت تولید 200،000 متریک تن ABS در سال و 60،000 متریک تن Rubber در سال تحت لایسنس یکی از بروزترین تکنولوژی‌های دنیا که در اختیار شرکت Versalis-Eni S.p.A می‌باشد، در حال احداث است و تاکنون بیش از  65 درصد پیشرفت داشته است. مهندسی پایه این طرح توسط شرکتTecnimont  انجام‌شده است. مجتمع پلیمری پادجم قادر است ۹ گرید گوناگون ABS و ۳ محصول متفاوت Rubber در  ۷ گرید گوناگون (برای اولین بار و به‌صورت انحصاری در ایران) با بالاترین کیفیت را تولید نماید. در حدود نیمی از محصول Rubber تولیدی، در واحد ABS این مجتمع به‌عنوان خوراک و به‌منظور تنظیم خواص فیزیکی و مکانیکی ABS مصرف می‌گردد و مابقی قابل‌فروش خواهد بود. خوراک‌های دریافتی این مجتمع شامل استایرین، به میزان ۱۵۲هزار تن در سال از طریق خط لوله از مجتمع پتروشیمی پارس، ۱و۳ بوتادین، به مقدار ۵۴ هزار تن در سال از طریق خط لوله از مجتمع پتروشیمی جم و آکریلونیتریل به میزان ۴۷ هزار تن در سال از خارج کشور تأمین می‌گردد.

 

واحد Rubber:

کارخانه تولید Rubber مجتمع پتروشیمی پادجم، اولین و تنها تولیدکننده سه محصول SBS،SBو LCBR در ۷ گرید پرکاربرد بر اساس تقاضای بازار می‌باشد. لایسنس این کارخانه بر اساس بروزترین دانش فنی شرکت اروپائی Versalis-Eni S.p.A (Polimeri-Europa)  و مهندسی پایه طرح توسط شرکت Tecnimont ایتالیا تأمین‌شده است. این کارخانه بر اساس فرآیند Batch  و باقابلیت تولید طیف وسیعی از انواع گریدها طراحی‌شده است.

واحد ABS:

کارخانه تولید ABS مجتمع پتروشیمی پادجم، اولین و تنها تولیدکننده محصول ABS با تکنولوژی Continuous Mass در ۹ گرید پرکاربرد بر اساس تقاضای بازار داخل می‌باشد. لایسنس این کارخانه بر اساس بروزترین دانش فنی شرکت اروپائی (Polimeri-Europa) Versalis-Eni S.p.A و مهندسی پایه طرح توسط شرکت Tecnimont ایتالیا تأمین‌شده است.

  
  
 100 درصد سهام ایـن شــرکــت متعلق به پـتــروشـیـمی جـم است.

مدیریت این شرکت بر عهده مهندس جعفری فر می باشد.

 

جهت مشاهده وب سایت شرکت توسعه پلیمرپادجم روی لینک زیر کلیک فرمائید.

http://www.pjpc.ir