اخبار

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۲
شرکت پلی پروپیلن جم برای دومین سال پیاپی موفق به دریافت جایزه صنعت سبز کشور شد.
[ تعداد بازدید : ۷۳ ]
۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
مراسم یادبود شادروان حسن بیگی ، معمار کبیر پتروشیمی جم و دیگر طرح های بزرگ صنعت پتروشیمی با حضور خانواده ایشان و تنی چند از مدیران عامل و روسای واحدهای پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد.
[ تعداد بازدید : ۲۱۸ ]
۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۸:۰۰
صنعت پتروشیمی به عنوان یکی از مهمترین بخشهای توسعه دهنده و ارزش افزا، در ادامه زنجیره صنایع نفت و گاز قرار دارد که نقش مهمی در واردات ارز به کشور دارد. در حال حاضر بیش از ۵۰ شرکت پتروشیمی در کشور فعال هستند و بیش از ۵۰ میلیون تن محصول پتروشیمی تولید می‌کنند. این محصولات در پنج گروه عمده محصولات شیمیایی پایه، کودها، آروماتیک‌ها، پلیمرها و سوخت تقسیم‌بندی می‌شوند. در این میان پتروشیمی جم جزو ۴ تا ۵ تولید کننده بزرگ الفین در جهان قرار دارد. محمد رضا سعیدی، مدیر عامل شرکت پتروشیمی جم می‌گوید: امسال صنعت پتروشیمی با وجود تمامی مشکلات سال خوبی را پشت سر گذاشت. برای آشنایی با استراتژی‌ها و برنامه‌های این شرکت و موانع و مشکلات صنعت پتروشیمی با وی گفت و گو کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
[ تعداد بازدید : ۱۹۹ ]
۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۵۱
با وجود مشکلاتی که شرکتهای پتروشیمی ‏با آن مواجه هستند مانند تحریم‏ها ، مشکلات نقل و انتقال ارز،‏ چالش‏های تامین قطعات یدکی و ... شرکت پتروشیمی‏ جم امسال توانسته به رکوردهای جدیدی در تولید محصولات خود دست پیدا کند. برای نمونه این شرکت توانسته تقریبا در همه واحدها بین ۱۰ تا ۱۵ درصد تولید را افزایش دهد و رکورد سال قبل را بشکند. در واحد پلیمری بالای ۲۵ درصد و در واحد الفین ۱۰ تا ۱۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش تولید داشته است.
[ تعداد بازدید : ۲۳۷ ]
۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۸:۲۰
در شرایط تشدید تحریم‌ها و همچنین سال جاری اکثر شرکت‌های پتروشیمی خوب کار کردند. با توجه به اینکه بازار سرمایه این روزها حال خوبی ندارد ولی شرکت‌های پتروشیمی توانسته اند ارزش نسبی خودشان را در این بازار حفظ کنند. با توجه به افزایش تولید و فروش محصولات، سهام پتروشیمی جم می‌تواند حاشیه سود خوبی را برای سهامداران به صورت پایدار داشته باشد.
[ تعداد بازدید : ۲۸۲ ]
۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۲
عضو هیئت مدیره پتروشیمی جم گفت: همواره تلاش کرده‌ایم تا به تعهدات خود در قبال صنایع پایین‌دست عمل کرده و نیازهای این بخش در بازار داخل را تامین کنیم.
[ تعداد بازدید : ۳۵۳ ]
۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
مدیر بازاریابی و فروش پتروشیمی جم گفت: در بازار پلی‌اتیلن سنگین تزریقی چین، زمانی که تقاضا معطوف به تولیدات پتروشیمی جم می‌شود ما حرف اول را می‌زنیم و رقبا قدرت رقابت با ما را ندارند
[ تعداد بازدید : ۳۷۷ ]
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
[ تعداد بازدید : ۳۶۰ ]
۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۲
[ تعداد بازدید : ۲۰۵ ]