اخبار

استفاده از ابزارهای نوین مالی در توسعه صنعت پتروشیمی کلید می خورد

استفاده از ابزارهای نوین مالی در توسعه صنعت پتروشیمی کلید می خورد
شرکت ملی صنایع پتروشیمی با استفاده از ابزارهای نوین مالی و بین المللی و تامین فاینانس پروژه های این صنعت به دنبال توسعه جدی این صنعت ارزش آفرین است.
به گزارش شانا، حسین علیمراد، سرپرست مدیریت سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار کرد: علاقه مندی از سوی بانکها و شرکتهای بین المللی برای حضور در صنعت پتروشیمی ایران در ماه های گذشته روندی صعودی را تجربه کرده است، البته شرکتهای آلمانی و کره‌ای با جدیت بیشتری، پا پیش نهاده‌اند.
علیمراد با اشاره به مزیتهای ایران درباره صنعت پتروشیمی که همان دسترسی به خوراک و آبهای آزاد است، تصریح کرد که اکنون زمان آن رسیده تا دست‌اندرکاران نیز با رفع موانع دست ‌و پاگیر، ثبات بیشتری را در این صنعت  برای سرمایه گذاران به نمایش بگذارند.
وی در پاسخ به پرسشی پیرامون شرایط کنونی سرمایه‌گذاری، گفت: شرایط هم‌اکنون به گونه‌ای است که سرمایه‌گذاران خارجی از شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران می‌خواهند که هر چه زودتر برنامه‌ها و فرصتهای سرمایه‌گذاری موجود در این صنعت را به آنها ارائه تا از دیگر سرمایه‌گذاران برای حضور در ایران جا نمانند! این امر نشان از آن دارد که آنها به خوبی آگاهند که ایران با همه ظرفیتهای بالقوه‌ای که دارد، محدودیتهای خاصی نیز در زمینه خوراک و زمین مورد نیاز برای طرحها و پروژه‌های خود دارد.
سرپرست مدیریت سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پاسخ به پرسش دیگری درباره مذاکرات انجام شده با شرکتهای خارجی و طرف‌ مذاکره‌کننده آن‌ها که می‌تواند بخش خصوصی باشد یا خیر، اظهار کرد: با وجود خصوصی‌سازیهای صورت‌گرفته در این صنعت، همچنان شرکت ملی صنایع پتروشیمی پای ثابت مذاکرات با شرکتهای خارجی نمایندگان شرکتها و نهادهای مالی (اعم از داخلی و خارجی) است.
علیمراد همچنین درباره جذب سرمایه‌گذارهای داخلی و خارجی گفت: با ایجاد ساختار جدید جذب سرمایه‌گذار، امیدواریم با به‌کارگیری و جذب نیروهای زبده و با تجربه در امر مذاکره و جذب سرمایه‌گذار، بخش تامین فاینانس پروژه های پتروشیمی بار دیگر پرتلاش کار خود را آغاز کرده و تا پایان سال، نتایج خوبی را در این زمینه، شاهد باشیم زیرا یکی از اهداف و سیاستهای مدیریت سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی، استفاده از ابزارهای نوین مالی و بین‌المللی در امر توسعه صنعت پتروشیمی است.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۱۱
شانا |
تعداد بازدید : ۶,۲۰۸
کد خبر : ۱,۰۲۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید