اخبار

راه اندازی سامانه رگولاتوری صنعت پتروشیمی

راه اندازی سامانه رگولاتوری صنعت پتروشیمی
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی صبح امروز در نشستی، خبر از راه اندازی سامانه رگولاتوری صنعت پتروشیمی با رویکرد اصلی یکپارچگی در مکانیزم قیمت گذاری و حل مشکلات مربوط به تامین خوراک داد.
به گزارش نیپنا؛ احمد مهدوی با اشاره به این که راه اندازی سامانه رگولاتوی سبب تعیین قیمت، حل مشکلات، تامین خوراک و امکان تسهیلات برای عرضه و تقاضا را فراهم می کند، افزود: این رگولاتوری با مشارکت دولت و بخش خصوصی امکان سیاستگذاری و تصمیم گیری را در راستای حل مشکلات و توسعه بخشهای مختلف پتروشیمی ها فراهم می کند.
دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی اظهار کرد: دولت با مشارکت بخش خصوصی باید با برنامه ریزی و تعیین راهبردهای مهم و اساسی مسیر ریل گذاری برای جذب سرمایه از داخل و خارج را در صنعت پتروشیمی امکان پذیر کند.
وی در ادامه با بیان این که امسال بنا داریم با تعیین راهبردها و تدوین اهداف، تولید محصولات پتروشیمی ها را به سالانه ٥٠ میلیون تن برسانیم گفت: با اجرای ریل گذاری و برنامه ریزی در افزایش تولید و توسعه صادرات در سطح بین الملل از جمله به اروپا گام های مهمی برای دستیابی به این اهداف بر می داریم.
مهدوی با اشاره به این که این صنعت نقشی بسزا در توسعه اقتصادی کشور دارد، گفت: صنعت پتروشیمی می تواند به عنوان موتور محرکه به توسعه اقتصادی کشور کمک کند.
دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی افزود: پتروشیمی به عنوان صنعتی سودمند پس از صنعت نفت نقش و جایگاه مهمی در توسعه کشور دارد و سهم خیره کننده ای در افزایش سرانه درآمد ملی دارد.
مهدوی تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف چشم انداز ١٤٠٤، صنعت پتروشیمی در مجموع به ٥٥ میلیارد دلار جذب تسهیلات، تامین اعتبار و سرمایه برای اجرای طر های اولویت دار نیاز دارد و باید سالانه به طور میانگین ٦ میلیارد دلار سرمایه جذب شود، در حالی که در ٢ سال اخیر جذب سرمایه در کشور ٢/٥ میلیارد دلار بوده است.
وی در ادامه آمار تولید را در صنایع پتروشیمی ایران را در سال ٩٢، ٤٠,٥ میلیون تن در سال ٩٣، ٤٤.٥ میلیون تن و در سال ٩٤ را ٤٦.٥ تن اعلام و اظهار کرد: در نظر داریم امسال حجم تولید محصولات پتروشیمی را به ٥٠ میلیون تن برسانیم.

به گفته مهدوی، سهم پتروشیمی از صادرات محصولات غیر نفتی، از ٢٨ درصد به ٣٣ درصد رسیده است و امسال با تمهیدات ویژه ای که در نظر گرفته شده است این رقم به ٣٥ درصد خواهد رسید.

۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ۱۶:۳۱
نیپنا |
تعداد بازدید : ۳,۸۵۱
کد خبر : ۱,۰۴۸
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید