اخبار

استفاده موفقیت آمیز از کاتالیست جدید در پتروشیمی جم

استفاده موفقیت آمیز از کاتالیست جدید در پتروشیمی جم
کاتالیست جدید جهت تولید گرید های HDPE در پتروشیمی جم با موفقیت مورد استفاده قرار گرفت.
مدیر مجتمع پتروشیمی جم  امروز، در حاشیه جلسه صبحگاهی در مجتمع اظهار داشت: با همت متخصصان این شرکت، طرح جایگزینی کاتالیست واحد فاز گازی پلی اتیلن با موفقیت اجرا شد.
 قاسمی شهری با اشاره به تاریخچه طرحهای جایگزینی کاتالیست در مجتمع پتروشیمی جم تصریح کرد: با توجه به تحریم ها و عدم تامین کاتالیست توسط لایسنسور در سال 1389 طرح جایگزینی کاتالیست در واحد فاز گازی پلی اتیلن برای اولین بار اجرا شد و  این واحد در سال 1390 دوباره در مدار تولید قرار گرفت. 
وی افزود: کاتالیست جایگزین اولیه علی رغم اینکه در زمان خود موفقیتی چشمگیر محسوب می شد ولی محدودیتهایی مانند پایین بودن متوسط اندازه ذرات، بازدهی پایین و برخی مشکلات فرایندی را بدنبال داشت.
ایشان خاطر نشان کرد: به منظور رفع این مشکلات و کاستی ها، کاتالیست جایگزین مناسب دیگری برای تولید گریدهای پلی اتیلن سنگین توسط متخصصان این شرکت معرفی و در نیمه دوم اردیبهشت 1395 با موفقیت در واحد مورد استفاده قرار گرفت.
قاسمی شهری با اشاره به مزیت های کاتالیست جدید تاکید کرد: کاتالیست جدید دارای بازدهی بالاتری بوده و با استفاده از آن مشکلات فرایندی تا حدود زیادی مرتفع شد.
مدیر مجتمع پتروشیمی جم در ادامه گفت: پودر پلیمر تولیدی با این کاتالیست دارای اندازه ذرات بزرگتری است و با استفاده از کاتالیست جدید می توان طیف وسیعی از گریدهای پلی اتیلن سنگین بالاخص گریدهای با وزن مولکولی بالا و خواص مکانیکی ممتاز را تولید کرد.
بر اساس این گزارش: شرکت پتروشیمی جم با ظرفیت تولید سالانه 600 هزار تن انواع پلی اتیلن، یکی از بزرکترین تولید کنندگان این ماده در ایران و منطقه می باشد.
۲۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۱۵
روابط عمومی جم |
تعداد بازدید : ۱,۹۵۸
کد خبر : ۱,۰۵۵
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید