اخبار

تداوم تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی با وجود برودت هوا

تداوم تامین خوراک مجتمع های پتروشیمی با وجود برودت هوا
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام کرد: با تدبیر وزارت نفت، خوراک مجتمع های پتروشیمی همزمان با افزایش ناگهانی دمای هوا و بارش برف و باران و جهش مصرف گاز خانگی، تامین می شود.
علی محمد بساق زاده مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی درگفتگو با خبرنگار نیپنا، اظهار کرد: سال های گذشته در فصل زمستان به دلیل کمبود گاز، برخی از مجتمع های پتروشیمی از مدار تولید خارج می شدند اما امسال مشکل خاصی بابت کمبود خوراک نداشته ایم و فقط از روز یکشنبه به دلیل سرمای هوا انتقال گاز به پتروشیمی های واقع در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی(ماهشهر) اندکی کاهش یافته است.
عضوهئیت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: تامین خوراک مورد نیاز پتروشیمی ها امسال نسبت به سال گذشته بهبود یافته است و باید تاکید کرد که گاز کافی وجود دارد اما انتقال کامل خوراک به دلیل برخی محدودیت ها در انتقال، کاهش ظرفیت تولید برخی مجتمع ها را در ماهشهر به دنبال داشته است.
بساق زاده افزود: با بهره برداری کامل ازخطوط لوله ششم و نهم سراسری مشکل انتقال گاز نیز برطرف خواهد شد و هماهنگی های لازم میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ملی گاز برای رفع کامل برخی مشکلات موجود انجام شده است.
وی ادامه داد : پتروشیمی های منطقه عسلویه و نیز سایر مناطق بر اساس برنامه ریزی های انجام شده برای تولید ، درحال فعالیت هستند و تاکنون مشکلی خاص درزمینه خوراک وجود نداشته است.

به گزارش نیپنا مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش اظهار کرده بود: مجتمع های پتروشیمی کشور آمادگی دریافت اتان فازهای مختلف پارس جنوبی را دارند و پتروشیمی های کاویان، مروارید، جم و آریاساسول و دیگر مجتمع ها که در سال های قبل به دلیل کمبود اتان در کشور با ظرفیت واقعی خود در حال کار نبودند از سال گذشته وضعیت خوبی بابت تامین خوراک دارند و امسال نیز در این راستا می توانند بر حجم تولید خود اضافه کنند.

۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۱
نیپنا |
تعداد بازدید : ۶,۲۷۲
کد خبر : ۱,۱۶۶
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید