اخبار

تداوم تامین خوراک و تولید مجتمع‎های پتروشیمی کشور‎

تداوم تامین خوراک و تولید مجتمع‎های پتروشیمی کشور‎
خوراک مورد نیاز همه مجتمع های پتروشیمی تامین می شود و با وجود برودت هوا و اختصاص گاز به مصارف خانگی، تولید بر اساس برنامه‎ها تداوم دارد.
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، همزمان با ورود موج جدید هوای سرد به داخل کشور، با تدبیر وزارت نفت، خوراک مجتمع‌های پتروشیمی با وجود جهش مصرف گاز خانگی، تامین می شود و تولید در همه مجتمع‎های پتروشیمی تداوم دارد.
بر پایه این گزارش، پتروشیمی‎های منطقه عسلویه و ماهشهر و دیگر مناطق براساس برنامه ریزی‎ها، درحال فعالیت هستند و تاکنون مشکلی خاص در زمینه خوراک وجود نداشته است.
تامین خوراک مورد نیاز پتروشیمی‎ها امسال نسبت به پارسال بهبود یافته است و باید تاکید کرد که گاز کافی وجود دارد اما انتقال کامل خوراک به دلیل برخی محدودیت‎ها در انتقال، کاهش موقت ظرفیت تولید برخی مجتمع‎ها را به دنبال داشته اما گاز هیچ مجتمعی قطع نشده است.
بر اساس این گزارش، علی محمد بساق زاده، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش گفته بود: با بهره برداری کامل از خطوط لوله ششم و نهم سراسری مشکل انتقال گاز برطرف خواهد شد و هماهنگی‎های لازم میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ملی گاز ایران برای رفع کامل برخی مشکلات موجود انجام شده است.
وی اظهار کرده بود: مجتمع‎های پتروشیمی کشور آماده دریافت اتان فازهای مختلف پارس جنوبی هستند و پتروشیمی‎های کاویان، مروارید، جم و آریاساسول و دیگر مجتمع‎ها که در سال‎های گذشته به دلیل کمبود اتان در کشور با ظرفیت واقعی خود در حال کار نبودند از پارسال وضع خوبی بابت تامین خوراک دارند و امسال نیز در این راستا می توانند بر حجم تولید خود بیفزایند.
۱ دی ۱۳۹۵ ۱۸:۰۶
شانا |
تعداد بازدید : ۵,۳۹۴
کد خبر : ۱,۱۸۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید