اخبار

موفقیت پتروشیمی جم در کسب تندیس مدیریت دانش در جایزه جهانی سازمانی دانشی برتر (MAKE)

موفقیت پتروشیمی جم در کسب تندیس مدیریت دانش در جایزه جهانی سازمانی دانشی برتر (MAKE)
مجموعه فعالیت های مدیریت دانش پتروشیمی جم مورد بازدید و ارزیابی پروفسور نورث از کشور آلمان نماینده جایزه جهانی سازمانی دانشی برتر (MAKE) قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم جایزه سازمان دانش برتر ایران (MAKE; Most Admired Knowledge Enterprise) که از سال 2011 به طور رسمی و زیر نظر مستقیم بنیاد جهانی MAKE توسط دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود، در سطح منطقه‌ای/ملی بوده و به طور مشابه هر ساله در قاره‌های اروپا، آمریکای شمالی، آسیا برگزار می‌شود.  مهم‌ترین هدف جایزه سازمان دانشی برتر (MAKE) هدایت سازمان‌ها در مسیری است که به طور پایدار و نظام‌مند از تجربیات، نوآوری‌ها و سرمایه‌های فکری خود در کلیه ارکان سازمانی به طور موثر استفاده نموده و در نهایت خلق ارزش مبتنی بر دانش را برای سازمان به ارمغان بیاورد.

مدیریت فناوری اطلاعات از ابتدای سال 1395 پروژه استقرار نظام و نرم‌افزار مدیریت دانش را در پتروشیمی جم آغاز نمود و در این راستا شورای راهبری مدیریت دانش با هدایت مهندس سید حسین میر‌ افضلی مدیرعامل محترم شرکت پتروشیمی جم  تشکیل و رهنمودها و حمایت لازم برای این مهم صورت گرفت. خوشوقتانه،‌ در دی ماه 1395، با همکاری و تلاش مدیران و کارشناسان واحد بهره برداری الفین، عملیات فاز اول استقرار نظام و نرم افزار مدیریت دانش با موفقیت در واحد پایلوت (بهره برداری الفین) به اتمام رسید و هم اکنون بیش از 150 حوزه دانشی استخراج شده، بیش از 550 نفر از کارشناسان حوزه های بهره برداری، تعمیرات، خدمات فنی، HSE مرتبط با واحد الفین و سایر واحدها به عنوان کاربر در نرم افزار مدیریت دانش معرفی شده و آموزش دیده اند و بیش از 200 دانش و بیش از 1800 مستند دانشی در این نرم افزار (به نشانی http://km.jpc.ir) به ثبت رسیده است. 

متعاقبا در بهمن ماه 1395، مجموعه فعالیت های مدیریت دانش پتروشیمی جم مورد بازدید و ارزیابی پروفسور نورث از کشور آلمان به عنوان نماینده جایزه جهانی سازمانی دانشی برتر (MAKE) قرار گرفت. نهایتا، در اسفند ماه 1395، رویکرد بررسی مشارکتی چالشهای عملیاتی سازمان با بکارگیری روشFishbone  شرکت پتروشیمی جم به عنوان یکی از سه تجربه برتر کشور در سال 1395 شناخته شد و تندیس مدیریت دانش به شرکت پتروشیمی جم اعطا شد.

بدین وسیله، کسب این موفقیت بزرگ که حاصل کار گروهی و حمایت مدیران شایسته این شرکت است را به همه همکاران پتروشیمی جم تبریک عرض می نماییم.

لازم به ذکر است که با تایید مدیر عامل محترم، مقرر شده است نظام مدیریت دانش در سایر واحدهای بهره برداری مجتمع عسلویه توسعه و استقرار یابد تا نسبت به تقویت فرهنگ دانش محوری و دستیابی به سازمان دانشی گام برداشته و بتوانیم چرخه مدیریت دانش را بصورت کامل در شرکت پتروشیمی جم مستقر نماییم.

جهت مشاهده اقدامات صورت گرفته در زمینه مدیریت دانش شرکت پتروشیمی جم اینجا کلیک نمایید.

 

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۲:۲۶
روابط عمومی جم |
تعداد بازدید : ۶,۸۶۹
کد خبر : ۱,۲۷۳
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید