اخبار

امضای توافق نامه میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و یک شرکت مطرح اروپایی، به زودی

امضای توافق نامه میان شرکت ملی صنایع پتروشیمی و یک شرکت مطرح اروپایی، به زودی
ﻣﺪﯾﺮ ﺳﺮﻣﺎﯾﻪﮔﺬﺍﺭﯼ ﺷﺮﮐﺖ ﻣﻠﯽ ﺻﻨﺎﯾﻊ ﭘﺘﺮﻭﺷﯿﻤﯽ از مذاکره با یک شرکت معروف اروپایی با هدف انتقال تکنولوژی خبر داد و گفت : متن توافق نامه نهایی شده است.
ﺣﺴﯿﻦ ﻋﻠﯿﻤﺮﺍﺩ در گفتگو با خبرنگار نیپنا، اعلام کرد: توافق نامه با این شرکت اروپایی در زمینه مشارکت در ایجاد لایسنس مشترک در پروژه های داخلی کشور است که اکنون متقاضیان زیادی دارد.
وی افزود: پس از هماهنگی با وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی، جزئیات بیشتر این خبر خوش منتشر می شود.
به گفته وی، این توافقنامه حاصل مذاکرات پس از برجام است و خوشبختانه با پایان انتخابات آرام ریاست جمهوری؛ به زودی به امضاء طرفین می رسد. 
علیمراد با بیان اینکه مساله انتقال تکنولوژی برای ما اهمیت زیادی دارد، افزود: مهم است برای پروژه هایی که ایران می خواهد از لایسنس استفاده شود، از لایسنس مشترک استفاده کنیم.
از فضای پسابرجام بهره مند شوید
مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی از تمام شرکت های تولیدی در این صنعت خواست از فضای ایجاد شده در پسابرجام و به ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری به نحو احسن استفاده کنند.
حسین علیمراد، افزود: متقاضیان سرمایه گذاری خارجی به مدیریت سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی مراجعه می کنند که تمایل همکاری و مشارکت با شرکت های تولیدی و هلدینگ ها دارند. 
وی خطاب به مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت های پتروشیمی،گفت: اگر پروژه ای در خصوص انتقال تکنولوژی جدید برای توسعه صنعت پتروشیمی در هر زمینه ای وجود دارد، حتما با هماهنگی با شرکت ملی صنایع پتروشیمی انجام شود.
علیمراد افزود: اگر طرح جدیدی مدنظر دارید، می خواهید مذاکره کنید و امیدوار هستید منتج به اخذ تکنولوژی یا جذب سرمایه گذاری خارجی شود، با شرکت ملی صنایع پتروشیمی هماهنگ باشد ؛چون در نهایت مدیریت برنامه ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی باید در استراتژی توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی آن را ببیند.
۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۳
نیپنا |
تعداد بازدید : ۴,۹۸۲
کد خبر : ۱,۲۸۴
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید