اخبار

جم پیشتاز پتروشیمی ها درمعامله های بورس

جم پیشتاز پتروشیمی ها درمعامله های بورس
شرکت پتروشیمی جم با 19 واحد با همراهی دو شرکت دیگر بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد شاخص بورس تهران ثبت کردند.
به گزارش  خبرنگار نیپنا، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز( یکشنبه 25 تیر ماه ) با کاهش 38 واحدی روی رقم 79 هزار و 620 واحد ایستاد و دراین میان شرکت های پتروشیمی معامله هایی کم حجم را شاهد بودند و همانند روزهای اخیر سهامداران این صنعت همانند دیگر صنایع بزرگ بورسی به دلیل ورود به فصل مجامع شاهد  معامله هایی اندک هستند.
در جریان معامله های روز جاری ، شاخص کل هم ‌وزن  با کاهش 15 واحدی عدد 17 هزار و 367 واحد را به نمایش گذاشت و شاخص سهام آزاد شناور نیز بدون نوسان چندانی به رقم  87 هزار و 293  واحد دست یافت.
بر اساس این گزارش ، شاخص بازار اول در حالی با کاهش 54 واحدی به رقم  55 هزار و 60  واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 77 واحدی عدد  177 هزار و 574  واحد را به نمایش گذاشت.
امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های فولاد مبارکه با 24 واحد ،پتروشیمی جم با19 واحد و مخابرات ایران تا 17 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های خدمات انفورماتیک با 34  واحد ، صنایع ملی مس ایران با 29 واحد ایران خودرو با 8 واحد کاهش  بیشترین تاثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
این گزارش می افزاید: ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 205 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 742  میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 41 هزار و 608  نوبت داد و ستد بود.
این در حالی است که در بازار نقدی سهام این بورس ارزش کل معاملات سهام از 187 میلیارد تومان فراتر نرفت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش یک واحدی به 910 واحد رضایت داد.
۲۵ تیر ۱۳۹۶ ۱۸:۲۹
نیپنا |
تعداد بازدید : ۹,۸۴۵
کد خبر : ۱,۳۱۲
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید