اخبار

پتروشیمی جم سومین شرکت برتردر مدیریت منابع انسانی

پتروشیمی جم سومین شرکت برتردر مدیریت منابع انسانی
مدیریت منابع انسانی شرکت پتروشیمی جم پس از ارزیابی توسط ارزیابان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در اولین جایزه استاندارد 34000مدیریت منابع انسانی به عنوان سومین شرکت برتر برگزیده شد
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم، دومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی، 25 و 26 مهرماه امسال با معرفی شرکت پتروشیمی جم و 20 شرکت دیگر ایرانی به عنوان سرآمدان مدیریت منابع انسانی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزارشد.
بر اساس این گزارش مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت پتروشیمی جم پس از ارزیابی توسط ارزیابان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در اولین جایزه استاندارد  34000مدیریت منابع انسانی به عنوان سومین شرکت برگزیده در بین 157 شرکت ایرانی حائز نشان بلورین c4 شد.
در این مراسم سید امیر مصدق رئیس واحد برنامه ریزی و آموزش نیروی انسانی شرکت پتروشیمی جم در مورد فرآیند مدیریت عملکردکارکنان در این شرکت به ایراد سخنرانی پرداخت و مورد توجه شرکت کنندگان و اساتید دانشکده مدیریت دانشگاه تهران قرار گرفت.
 دکتر آرین قلی‌پور، دبیر علمی کنفرانس مدیریت منابع انسانی دانشگاه تهران، اظهار کرد: امروز در کشور مدیریت منابع انسانی یکی از دغدغه های مدیران ارشد سازمان‌ها است و برای مدیریت موثر منابع انسانی انوع روش‌ها به کار گرفته می‌شود تا بهره‌وری منابع انسانی ارتقا یابد.
وی افزود: کوچک‌سازی، بازآرایی و مهندسی ساختار سازمانی، مهندسی مجدد فرآیندها، مدیریت دانش، برنامه‌های مشارکت کارکنان، برنامه‌های ارتباط با مشتری، برنامه‌های تسهیم سود، آموزش، مدیریت عملکرد، فرآیند بازخور، طراحی شغل، گردش شغلی، کار تیمی، کار انعطاف پذیر، تسهیم شغل، تنوع آموزی، مانیتورینگ، حسابرسی منابع انسانی، طراحی سیستم‌های انگیزشی، تدوین شرح شغل و شرایط احراز، سیستم رشد و ارتقاء، برنامه‌های ایمنی، امنیت، بهداشت، محیط و ارگونومی همگی از تکنیک‌ها و روش‌هایی هستند که برای اثربخشی مدیریت منابع انسانی بکار می‌روند.
قلی‌پور ادامه داد: ولی یکی از نقاط ضعف سازمان‌ها در این زمینه، عدم بهره‌گیری از یک مدل یکپارچه و منسجم برای به کار بردن این تکنیک‌ها و سیستم‌هاست. مدل 34000 برای پاسخگویی به این مساله ایجاد شده است تا بتواند بطور یکپارچه و منسجم همه فرایندهای منابع انسانی را آسیب شناسی و اثر بخشی آنها را ارزیابی و سازمان‌ها را در جهت استقرار و ارتقای آنها یاری کند. بر اساس مدل 34000 می‌توان وضعیت موجود مدیریت منابع انسانی در شرکت را بررسی و پروژه‌ها و اقدامات بهبود و توسعه آنها را فراهم کرد، فرایندهای منابع انسانی را استاندارد کرد و یک فرهنگ تعالی و کمال را در سازمان ایجاد کرد.
وی خاطرنشان کرد: در این مدل علاوه بر فرآیندهای منابع انسانی که 20 هزار امتیاز دارد، متغیرهای حوزه نتایج و نگرش‌های منابع انسانی هم وجود دارد که 14 هزار امتیاز دارد و در 5 سطح بلوغ وضعیت سازمان را ارزیابی کرده و تعالی می‌بخشد.
عضو هیات علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: دانشکده مدیریت دانشگاه تهران در دومین کنفرانس مدیریت منابع انسانی، سازمان‌های مطرح کشور را در پیاده‌سازی مدیریت منابع انسانی ارزیابی نمود و 21 شرکت به عنوان سرآمدان مدیریت منابع انسانی معرفی کرد.
 
۳۰ مهر ۱۳۹۶ ۰۹:۰۴
روابط عمومی جم |
تعداد بازدید : ۵,۰۵۴
کد خبر : ۱,۳۵۹
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید