اخبار

ورزشکاران پتروشیمی جم در مسابقات جهانی شرکت ها

ورزشکاران پتروشیمی جم در مسابقات جهانی شرکت ها
ورزشکاران پتروشیمی جم در رشته دوومیدانی برای دومین سال پیاپی به مسابقات جهانی شرکت ها در فرانسه راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم، ورزشکاران این شرکت در رشته دوومیدانی که در مسابقات کارگری کشوری و پنجمین دوره بازیهای جهانی المپیاد کارگری در لتونی در قالب تیم ملی دوومیدانی کارگران جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته  خوش درخشیده بودند بار دیگر به عضویت تیم ملی کارگران جهت حضور در دومین دوره مسابقات جهانی شرکت ها که دهه اول خردادماه در فرانسه برگزار می گردد درآمدند.

ورزشکاران اعضامی از پتروشیمی جم را احمد فرود دارنده سه مدال بازی های جهانی کارگری، هادی خوبیاری دارنده دو مدال جهانی کارگری و حمید نوروزی به عنوان عضو کادر فنی که در مسابقات جهانی لتونی با تیم ملی به عنوان قهرمانی رشته دومیدانی المپیاد جهانی کارگری دست یافته بودند تشکیل می دهند.

 شایان ذکر است مهدی ظفرآبادی  به اردوی تیم ملی دعوت شده و متاسفانه به علت عدم صدور روادید نمی تواند تیم را در این مسابقات همراهی نماید.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم، نشست خبری امروز در سالن اجتماعات وزارت کار، رفاه و تامین اجتماعی با موضوع اعزام کاروان ایران به دومین دوره بازی های جهانی شرکت‌ها برگزار شد.

جواد رمضی، سرپرست فدراسیون کارگری در این نشست خبری اظهار داشت: کاروان ورزشی کارگری ایران با حمایت وزیر رفاه و تامین اجتماعی و مساعدت‌های وزارت ورزش وجوانان در دومین دوره بازی های جهانی شرکت ها حضور پیدا می کند.

وی افزود: در شرایطی عازم مسابقات جهانی فرانسه می شویم که تشکیلات ورزشی کمپانی ها از سال ۲۰۱۴ در فرانسه با هدف توسعه فعالیت های ورزش منظم بین کارخانجات  و تاکید بر ایجاد نشاط و شادابی بین کارگران آغاز به کار کرد.

سرپرست فدراسیون کارگری ادامه داد: بیش از ۲۳ کشور عضو اتحادیه جهانی کمپانی ها هستند که در ۲۵ رشته ورزشی فعالیت دارد. ایران در اولین دوره بازی های جهانی کارگری شرکت ها حضور نداشت. دراین دوره از رقابت ها کاروان ایران با حضور ۱۰۰ ورزشکار به مصاف حریفان جهانی خواهد رفت.

رمضی یادآورشد: به طور تقریبی بیش از ۳۰۰۰ ورزشکار در دومین دوره بازی های کارگری (لابول فرانسه) شرکت می کنند. کاروان ایران نیز با صد ورزشکار در ۸ رشته ورزشی در دو بخش بانوان و مردان حضور دارد. بانوان در دو رشته (تنیس روی میز و دو ومیدانی) و مردان در ۶ رشته (فوتسال، والیبال سالنی و ساحلی، دوومیدانی و تنیس روی میز) مسابقه می دهند.

سرپرست فدراسیون کارگری در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال کسب مدال و یا تجربه اندوزی در بازی های فرانسه هستید، گفت: با توجه به این که شرکت ها ورزشکاران خود را انتخاب کرده اند کسب مدال برای ما مهم خواهد بود. اما اگر در مسابقات کارگری شرکت می کردیم کسب تجربه و حضور فعال در این مسابقات برایمان در اولویت  قرار می گرفت که البته الان به دنبال کسب مدال در این رقابتها هستیم.

امیرحسینی رئیس سابق فدراسیون که سرپرستی کاروان ورزش کارگری ایران در بازی های جهانی شرکت ها برعهده دارد، نیز درباره رقابت های فرانسه گفت: هزینه اعزام کاروان ایران به بازی های فرانسه یک میلیارد و پانصدمیلیون تومان شد که تمامی هزینه ها از سوی اسپانسر ها پرداخت شد و فدراسیون کارگری هزینه ای در این خصوص نداشت.

در این نشست صادقی‌فرد، معاون فرهنگی واجتماعی وزرات کار و رفاه اجتماعی نیز گفت: همواره به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی و ایجاد روحیه شاد و پرنشاط در حوزه کارگری هستیم ضمن این که باید بگویم فدراسیون کارگری در زمان ربیعی احیا شد و در حال حاضر ۳۵ انجمن نیز به این فدراسیون اضافه شده است.

وی اظهار داشت: سال گذشته ۵۰ رقابت برگزار کردیم. سه رویداد مهم را پشت سر گذاشتیم که ۶۴ مدال کسب کردیم.

وی افزود: امسال نیز ۲۸ رویداد ورزشی برای مردان، ۱۲ رویداد ورزشی برای بانوان به همراه ۱۰ مسابقه اوپن را در نظر داریم.

معاون وزارت رفاه و تامین اجتماعی ادامه داد: با توجه به اهداف ورزش کارگری، برنامه ریزی هایی در خصوص اعزام کاروان ایران به دومین دوره بازی های جهانی کارگری شرکت ها داشتیم.

همچنین در حاشیه برگزاری نشست اصحاب رسانه با مسوولان فدراسیون ورزش کارگری، از لباس کاروان اعزامی ایران به بازی های جهانی شرکت ها نیز رونمایی شد.

۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۲۰
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۱۳,۱۳۹
کد خبر : ۱,۴۲۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید