اخبار

گرامیداشت روز ایمنی و آتش نشانی در پتروشیمی جم

گرامیداشت روز ایمنی و آتش نشانی در پتروشیمی جم
سرپرست مجتمع پتروشیمی جم به همراه جمعی از مدیران شرکت با حضور در محل ایستگاه آتش نشانی، یاد شهدای آتش‌نشان و روز ملی ایمنی و آتش نشانی را گرامی داشتند.
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم، بعد از ظهر امروز مهندس کاظمیان و جمعی از مدیران مجتمع پتروشیمی جم به مناسبت روز ملی ایمنی و آتش نشانی با حضور در اداره ایمنی و آتشنشانی مجتمع ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان پالایشگاه آبادان از زحمات کارکنان تلاشگر آن اداره با اهداء گل و شیرینی قدردانی کردند.
نادر کاظمیان با بیان این نکته که آمار حوادث مجتمع پتروشیمی جم در مقایسه با سایر مجتمع های منطقه در سطح پایین تری قرار دارد تصریح کرد: این مهم جز با برنامه ریزی دقیق و هدفمند و همچنین تلاش کارکنان متعهد در حوزه ایمنی وآتش نشانی میسر نبوده است. وی ادامه این روند و بهبود مستمر در حوزه HSE  را با تدوین برنامه های آموزشی و دستورالعملهای لازم خواستار شد.
در پایان مهندس مولایی رئیس بهداشت، ایمنی و حفظ محیط زیست ضمن تشکر از حضور مدیران و روسای شرکت در جمع کارکنان اداره ایمنی و آتش نشانی، گزارش مختصری از فعالیتهای انجام شده در حوزه ایمنی و آتش نشانی ارئه نمودند 
شایان ذکر است:  هفتم مهر ماه روزی است که به بهانه رشادت‌های آتش نشانان روز ملی آتش نشانی و ایمنی نامگذاری شده است. سال 1359 درست در همین روز بود که پالایشگاه آبادان در جنگ ایران و عراق از سوی دشمن مورد حمله هوایی قرار گرفت. پس از این اتفاق آتش نشانان برای اطفای حریق وارد عمل شدند اما این بار آتش تنها دشمن آنها نبود، بلکه در حین اطفای حریق بار دیگر این پالایشگاه بمباران شد و تعداد زیادی از آتش نشانان در این حادثه شهید شدند.

۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۶:۳۸
روابط عمومی جم |
تعداد بازدید : ۱۲,۳۴۹
کد خبر : ۱,۴۷۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید