اخبار

تامین کامل نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی از طریق تنظیم بازار

تامین کامل نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی از طریق تنظیم بازار
سرپرست دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی گفت: در صورتی که تولید شرکت‌های پتروشیمی کفاف نیاز داخل را ندهد، این شرکت‌ها می‌توانند نسبت به واردات مواد مورد نیاز از محل صادرات با هدف تامین نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی اقدام کنند.
به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی صنایع پتروشیمی، مرضیه طهماسبی اظهار کرد: وزارت نفت با هدف تامین خوراک صنایع پایین‌دستی پتروشیمی و افزایش تولید آنها در سال «رونق تولید» شرکت‌های پتروشیمی را مکلف کرد اگر در بخشی، تولید شرکت‌های پتروشیمی کفاف تامین نیاز داخل را نمی‌کند، نسبت به واردات آن مواد اقدام کنند. ارز مورد نیاز برای واردات از محل صادرات شرکت‌های پتروشیمی تامین خواهد شد.
وی افزود: مجوزهای لازم با بررسی دقیق درخواست‌ها از طریق دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی صادر خواهد شد و حمایت‌های لازم از صنایع پایین‌دستی پتروشیمی و تامین خوراک مورد نیاز آنها از سوی وزارت نفت و شرکت ملی صنایع پتروشیمی همسو با کاهش خام‌فروشی و تولید محصولات نهایی انجام خواهد شد.
طهماسبی با اشاره به اینکه حفظ منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان واقعی محصولات پتروشیمی به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه دفتر صنایع پایین‌دستی قرار دارد، گفت: همانطور که بارها اعلام شده است، اعلام دقیق نیاز واقعی بازار از سوی اتحادیه‌های تامین نیاز و انجمن‌های تخصصی مصرف‌کننده محصولات پتروشیمی می‌تواند بازار را با آرامش بیشتری همراه سازد.
۱۰ تیر ۱۳۹۸ ۱۶:۴۹
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۸,۸۷۱
کد خبر : ۱,۵۷۲
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید