اخبار

پتروشیمی جم پتانسیل این را دارد که نقش بازیگر اصلی صنعت پتروشیمی را بازی کند

<strong>پتروشیمی جم پتانسیل این را دارد که نقش بازیگر اصلی صنعت پتروشیمی را بازی کند
محمدرضا سعیدی مدیرعامل پتروشیمی جم: پتروشیمی جم پتانسیلی این را دارد که هم در‌ توسعه محصول، توسعه بازار، تنوع‌سازی و هم در بازار بتواند نقش بازیگر اصلی صنعت پتروشیمی را بازی کند.
پتروشیمی جم در برنامه‌ریزی‌های پیش رو به بزرگ‌ترین تولید کننده پلیمری کشور تبدیل می‌شود که البته تحقق این امر نیاز به کار و تلاش جدی دارد.

زمانی می‌توان توقع داشت که سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در پایین‌دست محصولات پتروشیمی رخ دهد که انگیزه کافی برای این موضوعات فراهم باشد. وزرات نفت از چندین طریق می‌تواند این انگیزه را ایجاد کند. نخست اینکه باید توجه داشتیم در حال حاضر واحد پتروشیمی داخل کشور خوراک اتان را با قیمت‌هایی بالاتر از قیمت جهانی دریافت می‌کنند. فاصله ۸۰ دلاری میان قیمت خوراک اتان در داخل و خارج کشور، حاشیه سود واحدهای پتروشیمی را کاهش داده و این امر رقابت‌پذیری را در بازارهای بین‌المللی تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در زمان تحویل خوراک، مبلغ آن باید ظرف مدت یک ماه با شرکت بالادست تسویه شود، این درحالی است که فروش محصولات پتروشیمی در بازارهای داخلی و خارجی به صورت مدت‌دار است.  از این رو اگر در حوزه سیاست‌گذاری قرار بر توسعه و تکمیل زنجیره ارزش در محصولات است باید الزامات آن نیز از سوی سیاست‌گذاران فراهم شود. ما در بازار سرمایه در ماه‌های آینده برنامه ویژه‌ای داریم که در تلاشیم کاستی حوزه اطلاع‌رسانی بورس را جبران کنیم. به زودی اطلاعاتی را در بازار سرمایه از طریق کدال اطلاع‌رسانی می‌شود که گواه بر فعالیت‌های مستمر پتروشیمی جم است.

۷ مهر ۱۳۹۸ ۰۶:۵۶
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۱۰,۲۱۶
کد خبر : ۱,۶۱۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید