اخبار

حضور دکتر شریعتمداری در نشست سالروز بهره برداری مجتمع پتروشیمی جم

<strong>حضور دکتر شریعتمداری در نشست سالروز بهره برداری مجتمع پتروشیمی جم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: مجتمع پتروشیمی جم در منطقه پارس جنوبی نقش مهم و تاثیرگذاری در تولید، اشتغال و صادرات دارد.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم همزمان با مراسم بزرگداشت ایام دهه فجر دکتر محمد شریعتمداری بعدازظهر روز دوشنبه 21 بهمن 1398 در نشست سالروز بهره‌برداری مجتمع پتروشیمی جم در منطقه پارس جنوبی با بیان اینکه این منطقه صنعتی نقش مهم و تاثیرگذاری در اقتصاد کشور دارد، اظهار داشت: بر اساس آمارهای موجود سال گذشته افزون بر 20 میلیارد دلار از گمرک پارس جنوبی صادرات انجام شده که نقش مهم منطقه صنعتی و تولیدی پارس جنوبی در اقتصاد، صادرات و اشتغال نشان می‌دهد.
شریعتمداری با اشاره به اینکه مجتمع پتروشیمی جم در منطقه پارس جنوبی نقش مهم و تاثیرگذاری در تولید، اشتغال و صادرات دارد، گفت: این واحد صنعتی، تولیدی و صادراتی پتروشیمی جم از واحدهای اولیه در منطقه پارس جنوبی است که در توسعه فعالیت‌ها بسترسازی لازم شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر افزایش بهره‌وری و ارزش افزوده در تولید محصولات پتروشیمی  تصریح کرد: اگر برای ارتقاء سطح فناوری توجه نشود رقیب‌ها در تولید محصولات پیشتاز می‌شوند که لازم است توجه ویژه به تکمیل زنجیره ارزش برای تامین مواد اولیه تولید محصولات شود.
شریعتمداری ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی در کشور را 66 میلیون تن  در سال دانست و گفت: با وارد مدار شدن طرح‌های  تدوینی،  تا سال 2030 به تولید محصولات پتروشیمی 73 میلیون تن افزوده می‌شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مجتمع پتروشیمی جم 50 میلیارد تومان  در راستای مسئولیت‌های اجتماعی پرداخت کرده است، تصریح کرد: در کنار تاسیسات عظیم نفت، گاز و پتروشیمی پارس جنوبی بیکاری پذیرفتنی نیست و مسئولیت‌های اجتماعی در قبال مردم منطقه وقتی کارآمد است که  مطالبات مردم محقق شود.
وی، با  اشاره بر توجه ویژه به  وضعیت بومی‌های منطقه پارس جنوبی افزود: اگر 20 میلیارد دلار صادرات از منطقه پارس جنوبی انجام می‌شود وضعیت بومی‌های منطقه باید بهبود یابد.
شریعتمداری، با تاکید بر استقرار نظام شفاف سازی در نحوه  اجرای مسئولیت اجتماعی در منطقه افزود: این منطقه در توسعه کشور نقش مهمی دارد. ایشان با تاکید بر ایجاد مجموعه مهم فنی و حرفه‌ای در منطقه پارس جنوبی برای مهارت آموزی مردم منطقه تصریح کرد: برای مجهز شدن مردم شهرستان‌های پیرامون منطقه پارس جنوبی از جمله دیر، کنگان، جم و عسلویه به مهارت‌های لازم در ایجاد اشتغال آنان در صنایع پارس جنوبی باید اقدام شود.

 

 

جهت مشاهده تصاویر اینجا کلیک نمایید.

 

۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۵۱
روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۷,۳۹۲
کد خبر : ۱,۶۹۸
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید