اخبار

الفین پتروشیمی جم بازگشت به مدار تولید ، آماده برای افزایش ظرفیت

<strong>الفین پتروشیمی جم بازگشت به مدار تولید ، آماده برای افزایش ظرفیت
به گزارش روابط عمومی و به نقل از حسن معینی، معاون مجتمع پتروشیمی جم، این شرکت با توجه به برنامه ریزی های انجام شده برای افزایش ظرفیت در سال جدید و به منظور رفع موانع این برنامه، الفین خود را به تعمیرات 11 روزه برد اما با یک روز صرفه جویی در زمان، پس از طی 10 روز به تعمیرات خود پایان داد.
معینی با اشاره به بروز مشکل عملیاتی در خشک‌کن‌های واحد الفین به عنوان اصلی ترین دلیل برنامه ریزی برای تعمیرات تشریح کرد: هر واحد عملیاتی در حوزه پتروشیمی برای راندمان بهتر و رعایت کمیت و کیفیت بالا در محصول نهایی نیازمند انجام تعمیرات به موقع در تجهیزات خود به ویژه قطعات حساس است. و ما در الفین جم به عنوان یکی از بزرگترین واحد های الفین جهان با انجام این گونه پروسه های تعمیراتی به صورت مداوم به دنبال کاهش هزینه و پیشبرد برنامه به سوی اهداف تولیدی هستیم.
معاون مجتمع پتروشیمی جم رفع نشتی جزئی بخار از توربین 301 و شیرهای کنترلی مهم الفین برای پیوستگی تولید را از دیگر اقدامات تعمیراتی برشمرد و گفت: همکاران ما همچنین تعویض جاذبهای درایر واحد الفین، تست 13 مبدل همراه با رفع نشتی و بازدید از برج‌های اتیلن ،پروپان و بوتادین را نیز در دستور کار خود داشتند.
وی در ادامه از نشتی فلنج بخار فلر واحد الفین مجتمع نیز یاد کرد و افزود: با وجود اینکه دو واحد پلی اتیلن سنگین و سبک پتروشیمی جم با استفاده از ذخایر اتیلن مجتمع در حال فعالیت و تولید بودند توانستیم در عملیاتی مهم و ایمن نسبت به تعویض گسکت مورد نظر اقدام کنیم که این مهم علاوه بر رفع نشتی، منجر به کاهش آلودگی زیست محیطی نیز می شود.
این مقام ارشد عملیات پتروشیمی جم با حائظ اهمیت خواندن این بازه تعمیراتی گفت : در نهایت با تکیه بر دقت و مهارت همکاران، یک روز زودتر از برنامه تعیین شده الفین در مدار تولید قرار گرفت. و اولین گام برای تحقق برنامه تولید در سال 99 برداشته شد.
حسن معینی سال پیش رو را سالی خوب همراه با پیشرفت‌های عالی برای مجتمع جم ارزیابی کرد و از ثبت رکورد جدید تولید نسبت به رکورد ثبت شده در سال گذشته خبر داد.
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۲:۳۶
روابط عمومی شرکت پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۹۹۱
کد خبر : ۱,۷۱۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید