اخبار

واحد بوتادین پتروشیمی جم رکورد تولید 100 هزار تن محصول در سال را ثبت کرد

واحد بوتادین پتروشیمی جم رکورد تولید 100 هزار تن محصول در سال را ثبت کرد
واحد بوتادین شرکت پتروشیمی جم در روزهای پایانی سال 99 موفق به ثبت رکورد تولید 100 هزار تن در سال شد.

به گزارش روابط عمومی و به نقل از اشکان فروتن، رئیس بهره‌برداری واحد بوتادین شرکت پتروشیمی جم، این شرکت موفق به ثبت رکورد تولید 100 هزار تن محصول 1 و 3 بوتادین در سال شد.

فروتن با اشاره به رفع مشکلات فنی واحد بوتادین گفت: در پی طرحی که برای تحقق تولید حداکثری محصول ارائه‌شده بود، پروژه‌ای برای بازطراحی قطعات داخلی تاور T-3031 تعریف شد که با همکاری یک شرکت داخلی و انجام اقدامات موردنیاز، واحد بوتادین پتروشیمی جم که پیش‌ازاین در تولید با ظرفیت بالا دچار مشکل بود موفق به ثبت رکورد تولید 100 هزار تن بوتادین در سال و تثبیت این عدد در بازه زمانی استاندارد شد.

رئیس بهره‌برداری بوتادین پتروشیمی جم ضمن اشاره به مشکلاتی که تاکنون مانع از دستیابی به ظرفیت حداکثری واحد شده بود، تصریح کرد: رسیدن به رکورد فعلی در حالی اتفاق افتاده که ما در سال‌های گذشته از 15000 تن در سال اول بهره‌برداری به‌مرور و با شیب ملایم میزان تولیداتی در مقادیر مختلف همچون 81 هزار تن در سال 93، 87 هزار تن در سال 95 و 898 هزار تن در سال 98 را تجربه کرده‌ایم و همواره تلاش برای ثبت ظرفیت نهایی واحد در دستور کار بوده است.

وی افزود: ظرفیت اسمی واحد بوتادین 115/000 تن در سال است که در حال حاضر هدف بعدی واحد به شمار می‌رود و در صورت نرمال بودن شرایط و دریافت خوراک با کمیت موردنظر ثبت این رکورد نیز دور از دسترس نیست.

واحد بوتادین اولین واحد از مجموعه فاز 2 مجتمع عظیم پتروشیمی جم از آذرماه سال 88 به بهره‌برداری رسیده و محصول 1 و 3 بوتادین که در تولید مواد گوناگونی ازجمله تایر خودرو کاربرد دارد را تولید می‌کند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۴۲
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۴۴۳
کد خبر : ۱,۸۱۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید