اخبار

افزایش 165 درصدی سود عملیاتی شرکت پلی پروپیلن جم در سال 1399

افزایش 165 درصدی سود عملیاتی شرکت پلی پروپیلن جم در سال 1399
سود عملیاتی شرکت پلی پروپیلن جم در سال 98 مبلغ 9.332 میلیارد ریال بوده که این رقم در سال 99 با افزایش چشمگیر 165 درصدی به رقم 24.757 میلیارد ریال رسیده است.

تحقق شعار سال 99 در اوج تحریم ها و بحران کرونا

 

به گزارش روابط عمومی شرکت پلی پروپیلن جم، در بحبوحه های اقتصادی که بسیاری از بنگاه های اقتصادی و مجتمع های تولیدی توان ماندن در چرخه سود و تولید را ندارند و با فشارهای بی سابقه ای که تحریم های ظالمانه و همچنین بحران ویروس کرونا بر کشور تحمیل کرده است، به حاشیه رانده شده اند؛ شرکت پلی پروپیلن جم با اتخاذ رویکردهای خلاقانه و هوشمندانه در سایه نگاه مدیریتی نوین و توجه به توانمندی مدیران و نخبگان جوان، علاوه بر افزایش سرعت حرکت رو به جلو، موفق شده است به شکل چشمگیری موجب ارتقای سودآوری و البته تحقق شعار سال 1399 مبنی بر ایجاد جهش در تولید گردد.

تصویب سود 10 هزار ریالی به ازای هر سهم

در اردیبهشت ماه سال جاری مجمع عمومی شرکت پلی‌پروپیلن جم (سهامی عام) برای سال مالی منتهی به پایان اسفند 1399 به ازای هر سهم 10،000 ریال سود نقدی برای پرداخت به سهامداران خود تصویب کرد و سود خالص شرکت در سال مزبور 21 هزار و 259 میلیارد ریال بوده است.

افزایش سود عملیاتی شرکت پلی پروپیلن جم در سال 99

سود عملیاتی شرکت پلی پروپیلن جم در سال 98 مبلغ 9.332 میلیارد ریال بوده است که این رقم در سال 99 با افزایش چشمگیر 165 درصدی به رقم 24.757 میلیارد ریال رسیده است. 

همچنین افزایش عملکرد واقعی در درآمدها و هزینه‌های غیرعملیاتی در مقایسه با سال قبل به دلیل استفاده بهینه و هوشمندانه شرکت از سپرده‌گذاری وجوه نقد مازاد در خرید اوراق مشارکت سلف نفت‌خام و سرمایه گذاری در نظام  بانکی در دامنه 20 تا 23 درصد بوده است.

رکورد تاریخی تولید پلی پروپیلن در سال ۱۳۹۹

افزایش مبلغ فروش شرکت با توجه به سیاست‌های اعمال ترکیب بهینه تولید از 33 هزار میلیارد ریال به 66 هزار میلیارد ریال، کسب رتبه نخست تناژ تولید سالانه در بین تولیدکنندگان پلی‌پروپیلن ایران و رکورد تاریخی تولید محصول به میزان 287.744 تن از مهمترین دستاوردهای شرکت پلی پروپیلن جم (سهامی عام) در سال 1399 بوده است.

شرکت پلی‌پروپیلن جم طی سال‌های اخیر گریدهای مختلفی از پلی‌پروپیلن را برای اولین بار در کشور توسعه داده و تولید نموده و بازار این گریدها در داخل کشور را تحت کنترل خود قرار داده است.

تمرکز بر تولید گریدهای کوپلیمر برای افزایش سود

در نیمه دوم سال با تغییر در ترکیب تولید و فروش و با دریافت حدود 1,811 تن اتیلن بیشتر و بالطبع تولید بیشتر گریدهای کوپلیمر که حاشیه سود بالاتری نسبت به گریدهای هموپلیمر دارا می باشند افزایش 32 درصدی در تولید گریدهای مذکور نسبت به سال های گذشته حاصل گردیده است. به عبارت دیگر با دریافت اتیلن بیشتر و تمرکز بر تولید گریدهای کوپلیمر سود شرکت افزایش قابل توجهی حدود 13 درصد داشته است.

بازار آفرینی و توجه به صادرات با استفاده از روش‌های نوین بازاریابی 

شرکت پلی پروپیلن جم با رویکردهای مدیریتی جدید و سودآور، در حال ارائه تعریف تازه ای از خود در بازار رقابتی پلی پروپیلن در راستای ارتقای رضایت ذینفعان است. 

به دلایل گوناگون از جمله تامین نیاز صنایع کشور و تولیدکنندگان داخلی که همواره از اولویت‌های این شرکت بوده است، به نظر می رسد سیاست اصلی شرکت پلی پروپیلن جم تمرکز بر بازار داخلی است اما در بازار صادراتی نیز برای حفظ سهم خود در این بازار، حضور خود را حفظ نموده و با توسعه سبد محصول به ویژه با افزایش صادرات گریدهای خاص و کوپلیمرها، زمینه های افزایش درآمدهای ارزی را به عنوان راهکارهای نوین این شرکت فراهم نموده است.

شرکت پلی پروپیلن جم با تغییر رویکرد خود در فروش های صادراتی اقدام به تدوین استراتژی های بازاریابی با استفاده از روش‌های نوین بازاریابی نموده و برای دستیابی هرچه بهتر به اهداف خود در پی نفوذ در بازارهای هدف اصلی است. در واقع این شرکت با هم افزایی علاوه بر توسعه بازار، در پی ایجاد بازارهای جدید و با نوآوری به بازار آفرینی می‌اندیشد.

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ ۱۱:۲۰
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۲۸۹
کد خبر : ۱,۸۴۵
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید