اخبار

پتروشیمی جم میزبان اعضای کمیسیون صنایع مجلس:

جم در میان مجتمع‌های پتروشیمی جایگاه منحصربه‌فردی دارد

جم در میان مجتمع‌های پتروشیمی جایگاه منحصربه‌فردی دارد
مدیرعامل پتروشیمی جم عنوان کرد: پتروشیمی جم در میان مجتمع‌های پتروشیمی به لحاظ تنوع تولید، خوراک تولیدی، رقم صادرات و... نقش و جایگاه منحصربه‌فردی دارد.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، رضا علیزاده پیش از ظهر شنبه 10 مهرماه در نشست با اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی و انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی که در عسلویه حضور پیدا کردند، گفت: کمیسیون صنایع مجلس در رفع مشکلات و موانع تولید و توسعه کسب و کارها به ویژه در حوزه پتروشیمی‌ها جایگاه خاصی دارد.
 
وی با اشاره به برخی از مشکلاتی که صنعت پتروشیمی در صحنه عمل با آن درگیر و مواجه است، افزود: امیدواریم کارگروه پتروشیمی کمیسیون صنایع مجلس نهایت همکاری، توجه و حمایت را از این حوزه به عمل بیاورد.
 
مدیرعامل پتروشیمی جم ادامه داد: ما مسائل موجود را منعکس می‌کنیم و انتظار داریم نقطه نظرات انجمن صنفی و لوایحی که در عرصه پتروشیمی به مجلس می‌آید مورد توجه خاص نماینده‌ها و ریاست مجلس واقع شود. 
 
علیزاده تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب تاکید ویژه‌ای بر رفع موانع تولید دارند و حمایت ویژه ایشان از تولیدکنندگان و صنایع مولد طی سالیان گذشته همواره در شعار سال و بیانات ایشان نمود داشته است. 
 
ایشان خاطرنشان کرد: در میانه تحریم‌هایی که با آن مواجه هستیم، پتروشیمی‌ها نقش ارزنده‌ای در تامین ارز مورد نیاز کشور ایفا کرده‌اند و کمک حال نظام هستند، با اینکه ظرفیت ما چند برابر این است و می‌توانستیم با جلوگیری از خام‌فروشی و توجه بیشتر به این عرصه، سود بیشتری را عاید کشور کرده و همچنین فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد کنیم. 
 
وی افزود: البته حالا هم دیر نشده و می‌توان با تصویب قوانین و ایجاد فرصت‌، ظرفیت‌های بالقوه کشور در حوزه پتروشیمی را به فعل رساند. 
 
مدیرعامل پتروشیمی جم با اشاره به خودتحریمی‌های موجود در کشور عنوان کرد: پتروشیمی جم با همه اعتباری که دارد بعد از چند سال پیگیری برای پروژه‌های توسعه‌ای خود و پس از انعقاد قرارداد بهسازی زمین، دچار مشکلاتی است. 
 
رضا علیزاده با اشاره به موقعیت خاص جم در میان پتروشیمی‌های کشور تاکید کرد: پتروشیمی جم در میان مجتمع‌های پتروشیمی به لحاظ تنوع تولید، خوراک تولیدی، رقم صادرات و... نقش و جایگاه منحصربه‌فردی دارد.

حضور اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در پتروشیمی جم

۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۱۷:۱۷
تعداد بازدید : ۳۳۹
کد خبر : ۱,۸۸۹
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید