اخبار

مانور نشتی بنزین در واحد الفین برگزار شد

مانور نشتی بنزین در واحد الفین برگزار شد

هفدهمین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم با موضوع وقوع نشتی بنزین از فلنج لاین خروجی درام D-201 در واحد الفین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، در ابتدا یکی از اپراتورهای سایت که در قسمت غربی ZONE B  مشغول فعالیت‌های نظارتی بوده، متوجه نشتی بنزین شده و طی تماس با بی‌سیم، اتاق کنترل بهرهبرداری را از وقوع این حادثه مطلع میسازد.

سپس اپراتور سایت بلافاصله اقدام به سرویس درآوردن نزدیک‌ترین هایدرانت مانیتور اطراف درام D-201 جهت رقیق‌سازی و کنترل نشتی در مراحل اولیه حادثه مینماید.

 در جلسه پایانی مانور آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری واحد الفین، ضمن ارزیابی نقاط قوت، فرصت‌های بهبود و پیشنهادات در راستای رفع نقاط ضعف مطرح گردید.

 واحد الفین پتروشیمی جم یکی از بزرگترین واحدهای الفین در کشور و جهان است که در ساخت آن از تکنولوژی‌های روز استفاده شده و خصوصیات منحصر به فردی چون ظرفیت بالای تولید و امکان بهره‌وری از کورههای دو منظوره و انعطافپذیری) استفاده از هر دو خوراک مایع و گاز) دارد.

 گفتنی است محصولات واحد الفین شامل اتیلن، پروپیلن، رافینت C4، بنزین پیرولیز خام، نفت کوره CFO، و ترکیبات چهارکربنه بوده و تنوع خوراک و تولید متنوع محصولات و ارتباط با واحدهای مهم منطقه پارس جنوبی در هر دو بخش گاز و پتروشیمی، از دیگر خصوصیات استراتژیک این واحد است.

برای دیدن تصاویر مانور نشتی بنزین در واحد الفین کلیک کنید

۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۶:۱۸
تعداد بازدید : ۱۷۷
کد خبر : ۱,۹۰۱
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید