اخبار

مانور نشتی C4CUT در واحد بوتادین برگزار شد

مانور نشتی  C4CUT در واحد بوتادین برگزار شد

نوزدهمین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم با موضوع وقوع نشتی C4CUT از فلنج زیر PSV6301 تانک TK-6010 در واحد بوتادین برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم؛ نفر بهره‌بردار که در محیط مشغول بازدیدهای روزانه بوده، متوجه وقوع نشتی از فلنج زیر PSV6301 تانک TK-6010 شده و اتاق کنترل واحد را از طریق بی‌سیم مطلع می‌نماید. پرسنل اتاق کنترل نیز بلافاصله طی تماس با ایستگاه آتش‌نشانی، اطلاع‌رسانی لازم را به عمل آورده و تقاضای کمک می‌کنند.

 

گفتنی است حادثه به وقوع پیوسته، باعث ایجاد مصدومیت در اشخاص نمی‌گردد و نشتی که به دلیل افزایش فشار از فلنج زیرین PSV-6301 اتفاق می‌افتد و میزان نشتی، با اقدامات کنترلی بهره‌برداری، ایمنی، آتش‌نشانی و تعمیرات قابل مهار است.

 

اهداف مانور آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری واحد بوتادین ارزیابی نحوه اقدامات کنترلی بهره‌برداری واحد و ارزیابی نحوه تعامل بهره‌برداری واحد با دیگر واحدهای درگیر در مانور بوده است.

 

در نشست پایانی این مانور ضمن ارزیابی مانور به لحاظ معیارهای فنی و عملیاتی، نقاط قوت و فرصت‌های بهبود شناسایی و راهکارهای رفع آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

واحد بوتادین پتروشیمی جم تحت لیسانس BASF آلمان و مهندسی اصولی شرکت LURGI و توسط مهندس تفصیلی ناموران، با ظرفیت تولید 115,000 تن در سال از نظر تولید، درجه خلوص و کیفیت محصول یک واحد نمونه در سطح کشور و جزء واحدهای بسیار با ارزش پتروشیمی جم است.

مانور بوتادین

مانور بوتادین

مانور بوتادین

۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۰:۲۰
تعداد بازدید : ۱۵۰
کد خبر : ۱,۹۱۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید