اخبار

بیست و یکمین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد

بیست و یکمین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم برگزار شد

بیست‌و‌یکمین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم با موضوع وقوع نشتی هیدروکربن از فلنج زیر PSV-313 درام D-951 در واحد مخازن برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، نفر بهره‌بردار که در محیط مشغول بازدیدهای روزانه بوده، متوجه وقوع نشتی از فلنج زیرPSV-313  درام 951 D-شده و اتاق کنترل واحد را از طریق بی‌سیم مطلع می‌کند. پرسنل اتاق کنترل نیز بلافاصله طی تماس با ایستگاه آتش‌نشانی، اطلاع‌رسانی لازم را به عمل آورده و تقاضای کمک می‌نمایند. گفتنی است نشتی هیدروکربن از فلنج زیرPSV-313  درام 951 D-اتفاق می‌افتد و ابری از بخارات در محل تشکیل می‌گردد.

مانور آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری واحد مخازن با هدف ارزیابی نحوه اقدامات کنترلی بهره‌برداری واحد و نحوه تعامل با دیگر واحدهای درگیر در مانور برگزار شده است.

در نشست پایانی مانور، نحوه اعلام و اعزام تیم آتش‌نشانی، نحوه تصمیمات استراتژیک، تاکتیکی و اجرا، موضوعات مربوط به ایمنی، بهداشت و درمان، افسر حراست، افسر لجستیک و تعمیرات و عملکرد تیم فرماندهی حادثه ارزیابی و پیشنهادات، فرصت‌های بهبود و نقاط قوت شناسایی گردید.

گفتنی است در شرایط اضطراری ناشی از نشت، چنانچه امکان آلوده شدن محیط زیست وجود داشته باشد، بخش محیط زیست HSE برابر روش‌های اجرایی و دستورالعمل‌های از پیش طراحی شده، اقدامات مقتضی را در این زمینه به انجام می‌رساند.

 

برای دیدن تصاویر مانور واحد مخازن کلیک کنید

۲۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۵۶
تعداد بازدید : ۱۶۸
کد خبر : ۱,۹۱۲
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید