اخبار

اجرای بیست‌ودومین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم در مانور واحد بوتادین

اجرای بیست‌ودومین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم در مانور واحد بوتادین

بیست‌ودومین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم با موضوع وقوع نشتی Raffinate از مکانیکال سیل پمپ خاموش P-6030B در واحد بوتادین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، یکی از پرسنل بهره‌برداری واحد که در موقعیت پمپ مشغول فعالیت‌های نظارتی روزمره بوده، متوجه نشتی Raffinate از مکانیکال سیل پمپ P-6030B، شده و طی تماس با بی‌سیم، اتاق کنترل آتش‌نشانی را از وقوع این حادثه مطلع می‌سازد.

اپراتور سایت اتاق کنترل بهره‌برداری را از وقوع این حادثه مطلع می‌سازد و بلافاصله اقدام به سرویس در آوردن نزدیک‌ترین هایدرانت مانیتور اطراف پمپ 6030B-P  جهت رقیق‌سازی و کنترل نشتی در مراحل اولیه حادثه می‌نماید. سپس اقدامات کنترلی لازم توسط نیروهای بهره‌برداری صورت می‌گیرد.

در ادامه سرپرست شیفت بهره‌برداری جهت کسب اطلاعات بیشتر از شرایط اضطراری به وجود آمده به محل حادثه مراجعه می‌کند و عملیات رقیق‌سازی، تا زمان تحت کنترل درآمدن نشتی ادامه می‌یابد و پس از کنترل کامل نشتی، فرمانده حادثه، از آتش‌نشانان جهت بررسی موقعیت، تقاضای اقدام می‌نماید.

آتش‌نشانان محل را از منظر ایمنی بررسی کرده و پس از تأیید ایمن بودن شرایط، فرمانده عملیات را مطلع می‌سازند. کشیک ارشد تعمیرات در ستاد فرماندهی حادثه از کلیه بخش‌های تعمیرات درخواست حضور در صحنه حادثه می‌نمایند .

گفتنی است پس از نرمال شدن شرایط ایمنی، فرمانده حادثه دستور پایان مانور را صادر و از گروه‌های عملیاتی می‌خواهد که به کارهای عادی خویش مراجعت نمایند.

در نشست پایانی مانور آمادگی و واکنش در شرایط اضطراری واحد بوتادین ضمن بررسی چک‌لیست‌های ارزیابی مربوط به ارزیابی افسر حراست، افسر لجستیسک و تعمیرات، بهداشت و درمان، تیم فرماندهی حادثه، موضوعات ایمنی، نحوه تصمیمات استراتژیک، تاکتیکی و اجرا، نحوه اعلام و اعزام تیم آتش‌نشانی و نقاط قوت، فرصت‌های بهبود و پیشنهادات اعلام شد.

۱ آذر ۱۴۰۰ ۱۴:۱۵
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۱۱۷
کد خبر : ۱,۹۱۶
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید