اخبار

حضور دکتر منطقی و پرفسور سپهری در جلسه پایان دوره کارشناسی ارشد MBA پتروشیمی جم

حضور دکتر منطقی و پرفسور سپهری در جلسه پایان دوره کارشناسی ارشد MBA پتروشیمی جم
شامگاه چهارشنبه رییس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در جمع مدیران و همکاران پتروشیمی جم حضور پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی شامگاه چهارشنبه رییس سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع در جمع مدیران پتروشیمی جم اظهار داشت: ما از این دوره استفاده چند برابری کرده و در حد اعطای یک مدرک بسنده نکردیم، استانداردهای تدریس در حدی است که مورد قبول دانشگاه ووتسبورگ می باشد.
دکتر منوچهر منطقی مدیرعامل سابق شرکت ایران خودرو گفت: توصیه می کنم در این دوره مساله هایی که در شرکت وجود دارد به عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد تعریف کنیم تا دوره، رسالت علمی و عملی خود را به خوبی انجام داده باشد.

مهندس بهشتیان نیز در ادامه اظهار داشت: حضور دکتر منطقی در کلاس های دوره MBA و تجارب ارزنده ایشان قابل تقدیر است و پتروشیمی جم در این دوره از اساتید تراز اول داخلی و خارجی استفاده کرده است.
مدیر عامل پتروشیمی جم گفت: با اشاره به پایان دوره MBA در مقطع کارشناسی ارشد مهمترین مساله در حال حاضر پایان نامه دانشجویان می باشد و به نظر من یادگیری در پایان نامه خیلی موثرتر از کلاس های درس می باشد.
وی افزود: گذراندن این دوره در این منطقه صنعتی قابل مقایسه با گذراندن دوره های کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه ها نیست، فرد در دانشگاه بعد از ارشد یا دکترا دنبال یک شرکت یا مجموعه ای می گردد تا پایان نامه اش حامی پیدا کند ولی این دوره در یک مجموعه صنعتی برگزار شده و متناسب با این مجموعه صنعتی پایان نامه نوشته می شود.
وی با اشاره به محتوای پایان نامه ها یاد آور شد: یک سری ذهنیت هایی در مورد پایان نامه ها وجود دارد که باید پایان نامه ای نوشته شود که تا حالا کسی کار نکرده و منحصر به فرد باشد، در صورتی که یک کاری که شده باشد و ما به آن دسترسی نداریم یا یک کار مشابه دیگری که به مجموعه کمک می کند ما از آن هم استقبال می کنیم.
وی تاکید کرد: اندازه گیری این که پتروشیمی جم در چه جایگاهی است و چطور می تواند در دنیا حرف اول بزند یک پروژه و اندازه گیری آن هم می تواند موضوع یک پایان نامه باشد.
وی گفت: به دلیل رفتار های غیر سیستمی که در سازمان هایی مثل ما وجود دارد خواسته یا ناخواسته اتفاقاتی افتاده که ممکن است همه ما ضرر کنیم، لذا سیستمی رفتار کردن یعنی با هم رفتن به جلو است و در بحث تکنولوژی این نگاه حاکم است.
پرفسور سپهری در ادامه با تاکید بر پایان نامه های دوره کارشناسی ارشد MBA  افزود: نمی توان انتخاب موضوع را به عهده دانشجو گذاشت و طرح آن برای سازمان ممکن است کارایی نداشته باشد و طبیعتا مخارجی که انجام شده بیهوده خواهد بود.
وی در ادامه گفت: موضوع باید کارایی داشته باشد و باید موضوعاتی را انتخاب کنیم که کارایی دوره را ثابت کنیم.
 وی افزود: چندین پروژه از این دوره باید به درآمد مادی منتهی شود تا بتوانیم ادعا کنیم ما از این دوره درآمد زایی داشتیم و پتروشیمی جم تا یک ماه فرصت دارد با نخبه ها و مدیران خود جلسه ای ترتیب دهد و موضوعاتی که به مجموعه کمک می کند طرح نمایند و این موضوع بسیار بسیار برای ادامه تحصیل موثر خواهد بود.

 

حضور دکتر منطقی در پتروشیمی جم

۱۰ آبان ۱۳۹۳ ۱۷:۰۱
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۹۶۱
کد خبر : ۶۸۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید