اخبار

استعداد بالقوه تولید pe100 در پتروشیمی جم وجود دارد

استعداد بالقوه تولید pe100 در پتروشیمی جم وجود دارد
یکی از نسلهای جدید پلی اتیلن ها pe100 است که در ایران استعداد بلقوه تولید pe100 در پتروشیمی جم و دو پتروشیمی دیگر وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، دکتر نازکدست عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر روز سه شنبه 14 بهمن در حاشیه سمینارpe100 اظهار داشت: حدود 16 سال پیش کاربرد هایی برای پلی اتیلن خلق شد، مثل شبكه های آبرسانی و گاز رسانی که احتیاج به پلی اتیلن هایی داشت با عمر طولانی و رفتار چقرمگی که شکننده نباشد و پلی اتیلن های موجود جوابگوی این تکنولوژی نبود، و به همین دلیل متخصصان به فکر تولید یکسری پلیمر هایی افتادند، که بتواند در طول 50 سال در شبکه های گاز رسانی و آبرسانی طاقت آورده و رفتار آنها عوض نشود.
عضو هئیت علمی دانشگاه امیر کبیر در ادامه با تاکید بر تولید لوله های پلی اتیلن pe100 افزود: یکی از نسلهای جدید پلی اتیلن ها pe100  است که در ایران استعداد بلقوه تولید pe100 در پتروشیمی جم و دو پتروشیمی دیگر وجود دارد و لازمه اینکه pe100 بتواند تولید شود باید با دو درصد لوله، کامپاند و آمیزه سازی شود و پس از آن  دست لوله ساز برسد.
وی در ادامه یادآور شد: این فرایند در حال حاضر انجام نمی شود به همین جهت امروز آمده ایم در این سمینار بررسی کنیم چطور می شود اینکار را انجام دادو با چه روشی pe100 در ایران تولید شود که در رقابت با pe100  مشکی خارجی قرار بگیرد.
دکتر حسین نازکدست در ادامه گفت: شرکت پتروشیمی جم به عنوان پیشگام تولید pe100 می تواند از این سمینار کمک بگیرد و همکاران دیگر را دعوت کند و یک سیاست گذاری صحیح جهت تولید پلی اتیلن pe100 مشکی اتخاذ نماید.
نازکدست در پایان تصریح کرد: پتروشیمی جم از  صنایع پایین دستی همانند این سمینار دعوت کند و کارکنان فنی خود را در این گرد همایی جمع نماید و یک تبادل نظر بین آنان و کارکنان شرکت صورت بگیرد تا هماهنگی برقرار شود چون مواد این شرکت را صنایع پایین دستی باید مصرف کنند.
۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۳:۵۲
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۲,۶۲۹
کد خبر : ۷۴۳
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید