اخبار

سخنرانی وحدت آفرین رییس شورای افتا اهل سنت استان بوشهر در پتروشیمی جم

سخنرانی وحدت آفرین رییس شورای افتا اهل سنت استان بوشهر در پتروشیمی جم
شیخ خلیل افرا: درایران اسلامی نیز امام راحل و مقام معظم رهبری طلایه داران وحدت در کشور و امت اسلامی در قرون معاصر بوده و هستند.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، رییس شورای افتا اهل سنت استان بوشهر در سومین همایش ' آسیب شناسی وحدت مسلمین' بعد از ظهر یکشنبه 93/11/26 در تالار آپادانای مجتمع پتروشیمی جم اظهار داشت: وجود نازنین امیرالمومنین علی (ع) بعد از پیامبر مکرم اسلام (ص)بهترین الگو برای وحدت اسلامی بوده است.
شیخ خلیل افرا یادآورشد: درایران اسلامی نیز امام راحل و مقام معظم رهبری طلایه داران وحدت در کشور و امت اسلامی در قرون معاصر بوده و هستند.
وی عدم شناخت و آگاهی را آسیبی مهم در راه وحدت دانست و گفت: اهل سنت و تشیع باید با پرهیز از دامن زدن به اختلافات جزیی ، با تقویت وفاق و همدلی صفوف وحدت آفرین خود را مستحکم تر کنند.
نماینده استان بوشهر در شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور با انتقاد از جنایات وحشیانه گروهک های تروریستی تکفیری از جمله داعش تصریح کرد: این گروهک های تکفیری هیچ جایگاهی در بین اهل سنت و تشیع ندارند و آنها مزدور دشمن و خارج شده از دین هستند.
افرا با تقدیر از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای تحکیم وحدت اسلامی و نیز وحدت فرق و مذاهب در کشور تاکید کرد: جمهوی اسلامی ایران و بویژه استان های جنوبی به خصوص بوشهر الگویی تمام عیار برای وحدت امت اسلام است.
مسوول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت استان بوشهرنیز ، بررسی راههای تحکیم وحدت اسلامی و شناخت آسیب ها در حوزه وحدت مسلمانان را دو هدف مهم این همایش عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین احمدی گفت: علما و روحانیون و نخبگان شیعی و سنی نقشی بی بدیل در عرصه حیات بخش وحدت دارند.
۲۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۳:۵۲
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۱,۹۷۲
کد خبر : ۷۵۲
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید