اخبار

بازدیدرئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهراز جم

بازدیدرئیس سازمان صنعت،معدن وتجارت استان بوشهراز جم
در صورتی که صنایعی پایین دستی ای که شرکت پتروشیمی جم نیاز بداند در استان ایجاد شود ما آمادگی خودمان را اعلام می کنیم که بخش خصوصی را به این سمت هدایت کنیم.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، دیروز بعد از ظهر رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر و هیات همراه از مجتمع پتروشیمی جم بازدید کردند و با واحد های این شرکت بیشتر آشنا شدند.
سید حسین حسینی محمدی در نشست با رئیس مجمتع پتروشیمی جم اظهار داشت: مجموعه پتروشیمی جم با وجود مدیر عامل توانمند و با دانش به اقتصاد کشور می تواند کمک شایانی بکند و همه سه آیتمی که در پیام نوروزی رئیس جمهوراشاره شد (رونق تولید، اشتغال و توسعه صادرات غیر نفتی) در مجموعه پتروشیمی جم نمایان است.
وی در ادامه افزود: صنعت پتروشیمی در، درآمد ارزی کشور و هم در کمک به صنایع پایین دستی بسیار تاثیر گذار است و این کار در پتروشیمی جم مشخص و قابل تقدیر است.
حسینی محمدی با اشاره به بحران هایی که در چند سال گذشته در کشور اتفاق افتاد یادآور شد: اگر صنعت پتروشیمی حضور نداشت صنایع پایین دستی با مشکل جدی مواجه می شدند، ولی با تدبیری که در این دوسال صورت گرفت، صنعت پتروشیمی که در 8 سال قبل اسیب دیده بود با موافقت نامه جدید و برداشتن تحریمها می تواند ارز آوری خوبی برای کشور داشته باشد.
وی با تاکید به اینکه آثار ناشی از برداشته شدن تحریم ها براقتصاد استان بوشهرکمک می کند بیان کرد : از آنجایی که استان بوشهر از استانهای است که سرمایه گذاران خارجی به آن علاقه بسیاری نشان می دهند،  برداشته شدن تحریم ها با توجه به وجود مزیت های رقابتی ، وجود بسترها و زیر ساخت های اقتصادی مناسب در استان سبب جذب سرمایه گذاران خارجی می گردد که در نتیجه رونق اقتصادی ، تولید و اشتغال و رفاه اجتماعی در استان بوشهر را درپی خواهد داشت. 
حسینی محمدی: همچنین ماشین آلات و کالاهای سرمایه ای واسطه ای با تکنولوژی های جدید و پیشرفته از کشورهای تولید کننده و دارای تکنولوژی بصورت مستقیم خریداری و فازهای پارس جنوبی و پارس شمالی سریعتر به بهره برداری خواهند رسید .ضمن اینکه شرکت های بزرگ دنیا می توانند در حوز ه های نفت ، گاز و پتروشیمی در استان بوشهر سرمایه گذاری کنند.
حسینی محمدی درادامه گفت: پس از برداشته شدن تحریم ها به طور حتم بازار هدف صادرات کالاهای استان بوشهر از جمله محصولات پتروشیمی در اروپا گسترش یافته و بازار خوبی پیدا خواهد نمود. 
رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان بوشهر در پایان با تاکید بر ارتباط شرکت پتروشیمی جم و این سازمان اظهار داشت: در صورتی که صنایعی پایین دستی ای که شرکت پتروشیمی جم نیاز بداند در استان ایجاد شود ما آمادگی خودمان را اعلام می کنیم که بخش خصوصی را به این سمت هدایت کنیم.
۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ۱۴:۴۷
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۲,۲۵۲
کد خبر : ۷۷۴
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید