اخبار

حضور مشاور سازمان محیط زیست در پتروشیمی جم

حضور مشاور سازمان محیط زیست در پتروشیمی جم
دکتر کهرم : محیط زیست یک مساله مربوط به شخص یا سازمان نیست و به همه مردم ارتباط دارد و این مهم به دلیل تحریمات و عدم ورود تکنولوژی های جدید آسیب دیده است

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، دکتر اسماعیل کهرم در حاشیه همایش چالش های زیست محیطی صنایع پتروشیمی صبح امروز در پتروشیمی جم اظهار داشت: این همایش یک رویکرد جدید و با ارزش است که صنعت پتروشیمی، که بیشترین آلایندگی دارد به این نتیجه رسیده، که نمی توان با روش های قدیمی ادامه داد و این تغییر روش قدم اول است برای اینکه مسائل زیست محیطی را بیشتر رعایت کند.
مشاور سازمان محیط زیست با اشاره به انتصاب بجا و شایسته رئیس مجتمع پتروشیمی جم یادآور شد: سوابق قاسمی شهری را مطالعه کردم و ایشان با رویکرد بسیار قوی و محکم زیست محیطی در مجتمع های پتروشیمی مختلف و عهده داری مسئولیت
HSE در شرکت پازارگاد نشان از تفکر زیست محیطی ایشان دارد و ما به این رویکرد نیاز داریم.
وی در ادامه گفت: یک فرد می تواند تاثیر گذار باشد و رویکرد جدید ایجاد کند که رئیس مجتمع پتروشیمی جم با به راه انداختن این همایش موجب شدند اساسا رویکرد مردم نسبت صنایع پتروشیمی در منطقه عسلویه تغییر کند.
دکتر اسماعیل کهرم تصریح کرد: یکی از دلایل اینکه رسانه های غربی اعتقاد دارند آگاهی های زیست محیطی مردم ایران افزایش پیدا کرده است برگزاری چنین همایش هایی است.
کهرم با تاکید بر ارتباط صنعت و محیط زیست اظهار داشت: صنعت تا دیروز در تقابل و مخالف افکار محیط زیست بود الان خود را همسو با محیط زیست کرده است و محیط زیست ما هم باید با آنها همکاری داشته باشد .
وی ادامه داد: دورانی که هردومقابل هم بودند و نیروهای مسلح از محیط زیست حفاظت می کردند تمام شده است و امروزه با گفتگو، تعامل وهمکاری می توان مسائل را حل کرد.
دکتر کهرم با تاکید بر به صفر رساندن فلرینگ تصریح کرد: قاسمی شهری در پتروشیمی خراسان توانسته است نشتی را به صفر برساند و اعلام کرده بود در ازای هر نشتی ،یک جایزه خواهم داد و این نشان از اطمینان کار در حوزه زیست محیطی است.
وی افزود: به صفر رساندن فلر اگر هزینه های سنگین هم داشته باشد می ارزد که جان ها را نجات دهیم همانطور که می بینیم عده ای که این هوا را نفس می کشند مهندسین و خانواده های آنها است.
اسماعیل کهرم با تاکید بر برگزاری همایش های تخصصی در زمینه محیط زیست افزود: این همایش ها به صورت پریودیکال و متناوب قرار است برگزار شود و تکرار این گرد همایی ها و همایش ها باعث می شود که راه گفتگو و تعامل به خصوص با محیط زیست باز شود.
مشاور سازمان محیط زیست گفت: محیط زیست یک مساله مربوط به شخص یا سازمان نیست و به همه مردم ارتباط دارد و بسیار مهم است صنعتی که در افکار عمومی آلوده کننده است یک همچنین همایشی را برگزار کرده است و این می تواند نقطه عطفی در این زمینه باشد.
این مقام مسئول در پاسخ به سوال خبرنگار ما که آیا وزارت نفت یا سازمان محیط زیست برنامه ای جهت ازبین بردن فلر دارد؟ گفت: مقداری این مساله از وزارت نفت و سازمان به دلیل تحریمات خارج شده است. لذا وقتی شمال انگلستان را ملاحظه می کنید در انجا پالایشگاه های نفت و گاز می بینید که در دو متری آن ها چوپان دام هایش را به چرا می آورد، پرنده گان به آنجا مهاجرت می کنند و هوا بسیار سالم است بنابراین تکنولوژی فکر تمام آلاینده ها را کرده و باید دعا کنیم که این تحریمات هرچه زود تر برداشته شود تا با استفاده از تکنولوژی های روز دنیا صنعت ما صنعت پاک شود.

۳ خرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۵۰
روابط عمومی |
تعداد بازدید : ۲,۳۷۱
کد خبر : ۷۸۸
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید