اخبار

ترکی در پتروشیمی جم: با عملیات درست می توان فلرینگ را کاهش داد

ترکی در پتروشیمی جم: با عملیات درست می توان فلرینگ را کاهش داد
محمود ترکی: ما دربحث فلرینگ می توانیم دو کار را دنبال کنیم یکی کم کردن گاز فلر و دیگری آن که، عملیاتمان را طوری انجام دهیم که گازی وارد فلر نشود.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، رئیس پردیس پژوهش و توسعه انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت در حاشیه همایش چالش های زیست محیطی صنایع پتروشیمی صبح امروز در تالار آپادانا اظهار داشت: چون اولین سمینار در حوزه زیست محیطی منطقه به صورت تخصصی برگزار شد لذا فقط به کلیات اکتفا کردیم و در سمینار های بعدی باید وارد مصادیق، و با ارائه راهکار آن را به پایان برسانیم.
محمود ترکی با تاکید بر اینکه از بین بردن کامل فلر امکان پذیر نیست، گفت: ما دربحث فلرینگ می توانیم دو کار را دنبال کنیم یکی کم کردن گاز فلر و دیگری آن که، عملیاتمان را طوری انجام دهیم که گازی وارد فلر نشود لذا این مهمترین راه است و در هیچ جای دنیا نمی توان ادعا کرد پالایشگاه یا پتروشیمی ای بدون فلر وجود دارد.
وی در ادامه افزود: وقتی که یک  shot down اضطراری بوجود می آید گاز را باید چه کار کنیم؟ یقینا آن را باید یک جایی بفرستیم که بسوزد ولی در کشور ما از حالت اضطرار در آمده و گاز هایی که می سوزد از حد استاندارد بالاتر است.
رئیس پردیس پژوهش، توسعه انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به کاهش فلرینگ عنوان کرد: با عملیات درست و خوب می توان فلرینگ راکاهش داد، واجازه ندهیم آن چیزی که از فلر خارج می شود در هوا پخش شود مثل  تیکنیک CCS که دکتر آذین از دانشگاه خلیج فارس در این همایش مطرح نمودند که با این تکنیک می توان گازهای خروجی را جمع و جاهای مختلف حبس کنیم یا در جایی دیگری استفاده شود.
ترکی در مورد برگزاری همایش های بعدی در حوزه محیط زیست و صنایع پتروشیمی گفت: در این حوزه هر همایشی برگزار کنیم مثمر ثمر خواهد بود منتها باید در رابطه با موضوعاتی که ارائه و اساتیدی که دعوت می شوند همچنین صاحب نظران این حوزه با دقت عمل شود.
وی یادآور شد: شرکت پتروشیمی جم سمینارهایی که در این حوزه برگزار می کند کل کشور را در بر می گیرد لذا خوب است با یک مشورت بیشتر از صاحب نظران این عرصه همایش های بعدی را بین المللی برگزار کنیم.
رئیس پردیس پژوهش، توسعه انرژی و محیط زیست پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به مجری طرح های محیط زیستی در منطقه پارس جنوبی تصریح کرد: در فازهای گازی شرکت POGC برنامه های زیست محیطی را دنبال می کند و در مسائل آب شرکت پتروشیمی مبین ماموریت دارد.

۵ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۵
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۲,۰۰۸
کد خبر : ۷۹۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید