اخبار

کوچ پتروشیمی جم از فرابورس به بورس

کوچ پتروشیمی جم از فرابورس به بورس
با ورود پتروشیمی جم به بورس اوراق بهادار تهران، به ارزش بازار بیش از 71 هزار میلیارد ریال افزوده شد.

روابط عمومی پتروشیمی جم: 12مرداد 1394 آخرین روز حضور شرکت 960 میلیارد تومانی در فرا بورس بود و نماد آن در پایان معاملات این تاریخ بسته شد تا به عنوان دومین شرکت فرابورسی به تابلو منتقل شود.

پتروشیمی جم در حالی از 26 شهریور 92 با کشف قیمت 1490تومانی هر سهم وارد فرابورس شده بود که بعد از ارایه درخواست مسئولان و احراز شرایط حضور در بورس، این شرکت بعد از بیمه ما به عنوان دومین شرکت فرابورسی در بورس منتقل شد.
پتروشیمی جم با سرمایه ای بالغ بر ٩ میلیارد و ٦٠٠ میلیون سهم، چهارمین عرضه و بازگشایی در سال ٩٤ است و با ورود آن تعداد شرکتهای پذیرفته و عرضه شده در بورس به ٣١٨ شرکت رسید.
مدیر بازار فرابورس 12 مرداد 94 از انتقال نماد شرکت پتروشیمی جم به بازار معاملاتی خبر داده بود و اعلام کرد: با توجه به انتقال نماد معاملاتی پتروشیمی جم (جم) از بازار دوم فرابورس ایران به بازار معاملاتی شرکت بورس اوراق بهادار تهران، نماد معاملاتی مذکور در پایان جلسه معاملاتی روز دوشنبه 12 مرداد متوقف می شود.
در ابتدای بازگشایی نماد، تعداد بیش از یک میلیون سهم پتروشیمی جم (جم) با قیمت هرسهم 7458 ریال به ارزش بیش از 7 میلیارد ریال مورخ 18 مرداد ماه مبادله شد.
بر این اساس ورود پتروشیمی جم به بورس تهران، به ارزش بازار بیش از 71 هزار میلیارد ریال افزوده شد.
از این رو، یکشنبه 18 مرداد ماه نماد معاملاتی مذکور در بازار رسمی شرکت بورس اوراق بهادار تهران توسط  مدیرعامل شرکت پتروشیمی جم اطلاع رسانی شد تا افتخاری دیگر در کارنامه پتروشیمی جم ثبت شود.

سید علی بهشتیان با اعلام این خبر همچنین اظهار داشت: باتوجه به موافقت هیات پذیرش بورس اوراق  بهادار در اسفندماه  سال گذشته با انتقال سهام شرکت پتروشیمی جم از بازار فرابورس به بورس اوراق بهادار تهران و با عنایت به احراز موارد تعیین شده درمصوبه مزبور از سوی آن شرکت، شرکت پتروشیمی جم به عنوان چهارصد و نود و چهارمین شرکت پذیرفته شد و در بخش 'ساخت مواد شیمیایی و محصولات شیمیایی'، گروه 'ساخت مواد شیمیایی اساسی' و طبقه ی 'ساخت مواد شیمیایی اساسی به جز انواع کود و ترکیبات ازت' با کد'JAM 24-11-63 ' و نماد 'جم در فهرست نرخ ھای تابلوی بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.


۲۲ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۴۳
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۳,۲۲۸
کد خبر : ۸۲۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید