اخبار

اولین بار در کشور گرید پایپ مشکی در پتروشیمی جم تولید شد

اولین بار در کشور گرید پایپ مشکی در پتروشیمی جم تولید شد
رئیس کارخانه پلی اتیلن سنگین: با راه اندازی خط تولید PE100 مشکی در مجتمع پتروشیمی جم نیاز کشور به واردات این کالای استراتژیک تا حدودی مرتفع خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، مهندس ابراهیم زاده با اعلام خبر ((تولید گرید PE100 مشکی درمجتمع پتروشیمی جم)) اظهار داشت: هفته جاری واحد پلی اتیلن سنگین شرکت اقدام به تولید موفقیت آمیز پایپ PE100 مشکی نمود.
رئیس کارخانه پلی اتیلن سنگین در ادامه گفت: PE100 سفید تولیدی شرکت قبل از ورود به شرکت های تولید کننده لوله در صنایع پایین دستی به رنگ مشکی در می آمد که به دلایل مختلفی از جمله اکسترود مجدد و کامپاندینگ نادرست و همچنین کیفیت نامناسب دوده و مستربچ مصرفی مشکلات عدیده ای را برای تولید کننده و مصرف کننده بوجود می آورد.
وی ادامه داد: ولی با راه اندازی خط تولید PE100 مشکی در مجتمع پتروشیمی جم دیگر این مشکل در کشور رفع خواهد شد و نیاز کشور به واردات این کالای استراتژیک تا حدودی مرتفع خواهد شد.
رضا ابراهیم زاده با اشاره به تولید روزانه حدود 1000 تن PE100 مشکی در واحد پلی اتیلن سنگین پتروشیمی جم تصریح کرد: واحد پلی اتیلن سنگین  شرکت 18 گرید تولید می کند که مهمترین آنها: BL3 ، EX5 ، I3 ، I4،PE80 و PE100 سفید و مشکی می باشد که بر اساس برنامه تولید سالیانه این گریدها تولید و در بازار عرضه می شوند.
ابراهیم زاده با تشریح موانع راه اندازی خط تولید PE100 مشکی گفت: اکسترودر دوم ما نیاز به یک سری تجهیزات جهت راه اندازی داشت که به دلیل تحریم ها، فروشنده از تعهدات خود نسبت به راه اندازی و نصب خوداری کرد، از این رو پس از تهیه قطعات مورد نیاز با کمک واحد های بهره برداری، تعمیرات (مکانیک، برق و ابزار دقیق) و خدمات فنی راه اندازی شد.
وی در ادامه یادآور شد: 2سال قبل از شروع خط تولید PE100 مشکی، برنامه کار تدوین و قطعات مورد نیاز خریداری شد همچنین شروع تا پایان این خط تولید توسط متخصصان و مهندسان شرکت انجام شد، به طوری که در روزهای ابتدایی مشکلات زیادی وجود داشت ولی با اتکا به سرمایه انسانی داخلی به این مهم دست یافتیم.
رئیس کارخانه پلی اتیلن سنگین در پایان با اشاره به کاربرد PE100 در صنایع آب و فاضلاب، آبیاری قطره ای و صنایع گاز گفت: تمام تست های مورد نیاز توسط آزمایشگاه مرکزی شرکت انجام شده است که مهمترین آن کنترل کیفیت، مقدار کربن و توزیع کربن بود که با موفقیت به پایان رسید.
شایان ذکر است: یکی از مزیت های نسبی واحد پلی اتیلن سنگین پتروشیمی جم نسبت به سایر واحد های مشابه داشتن دو خط اکسترودر مجزا جهت تولید گرانول های سفید، زرد، نارنجی، آبی ومشکی می باشد.

مشاهده تصاویر این رویداد مهم

۲۷ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۲۸
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۳,۴۳۷
کد خبر : ۸۲۲
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید