اخبار

مرادی ورزشکار جم، به سومین قله کشور صعود کرد

مرادی ورزشکار جم، به سومین قله کشور صعود کرد
بهنام مرادی از پرسنل پتروشیمی جم به قله 4811 متری سبلان و سومین قله ایران صعود کرد و پرچم پر افتخار شرکت را به احتزاز در آورد.
به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، بهنام مرادی از پرسنل پتروشیمی جم روز پنج شنبه به قله 4811 متری سبلان و سومین قله ایران صعود کرد و پرچم پر افتخار شرکت را به اهتزاز در آورد.
بهنام مردادی از ورشکاران مدال آور پتروشیمی جم در المپیاد ها و مسابقات مختلف کشوری ومنطقه ای، این بار نیز افتخاری دیگر برای پتروشیمی جم رقم زد و سومین قله کشور را فتح کرد.
با این صعود، فتح قله سبلان توسط بهنام مرادی به عدد چهار رسید که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود.مرادی امسال به غیر از کوه سبلان قله ی زرد کوه که بالای 4هزار متر ارتفاع دارد را فتح کرده است.
شایان ذکر است: زردکوه با حداکثر ارتفاع بیش از ۴۲۰۰ متر دومین کوه زاگرس از نظر ارتفاع (پس از دنا) است این کوه در نزدیکی کوهرنگ در استان چهار محال و بختیاری در ایران قرار دارد.
همچنین کوه سبلان (تلفظ نام در ترکی آذربایجانی:  ساوالان)، از کوه‌های مرتفع ایران است که در شمال غرب این کشور و در بین استان اردبیل و آذربایجان شرقی قرار دارد. سبلان سومین قله بلند ایران (پس از دماوند و علم‌کوه) و یک کوه آتشفشانی غیرفعال است. ارتفاع قله این کوه ۴۸۱۱ متر است (در استان اردبیل) و در بالای قله آن دریاچه کوچکی قرار دارد.

۲ شهریور ۱۳۹۴ ۱۳:۳۶
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۵,۸۳۱
کد خبر : ۸۲۹
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید