اخبار

اولین همایش منطقه ای خوردگی در پتروشیمی جم برگزار شد

اولین همایش منطقه ای خوردگی در پتروشیمی جم برگزار شد
اولین همایش خوردگی در صنعت نفت گاز و پتروشیمی با حضور اساتید، متخصصان، دانشجویان و کارکنان شاغل در صنعت در شرکت پتروشیمی جم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، اولین همایش منطقه ای خوردگی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی صبح امروز در سالن آپادانا شرکت پتروشیمی جم با حضور اساتید، متخصصان، دانشجویان و کارکنان شاغل در صنعت برگزار شد.
در این همایش تخصصی پس از خیر مقدم مدیر روابط عمومی پتروشیمی جم، رییس مجتمع این شرکت در زمینه برگزاری سمینارهای تخصصی به صورت دوره ای خبر داد و در مورد ارتباط با صنایع پایین دستی و اهمیت خوردگی در منطقه ویژه انرژی اقتصادی پارس به سخنرانی پرداخت.
با آغاز سمینار مهندس جعفری رئیس خدمات فنی شرکت پتروشیمی جم با طرح مشکلات خوردگی در مجتمع پتروشیمی جم به تشریح  اداره بازرسی فنی این شرکت پرداخت و در زمینه مدیریت خوردگی در این مجتمع توسط این اداره اسلاید های خود را ارائه نمود.
در ادامه همایش دکتر محمد علی گلعذار عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه صنعتی اصفهان با تاکید بر ارتباط دانشگاه با صنعت در مورد مانیتورینگ خوردگی به ارائه مطالب علمی و تخصصی پرداخت.
همچنین در ادامه مهندس علیرضا احمدی مدیر عامل شرکت پتروشیمی اندیمشک با موضوع ((خوردگی و ایمنی در صنایع پتروشیمی)) مطالب ارزشمندی در این زمینه مطرح کرد و با تاکید بر اهمیت خوردگی در مجتمع های پتروشیمی و توجه به آن، تجربیات خود را در اختیار شرکت کننده گان همایش قرار داد.
بر اساس این گزارش دکتر رضا جواهر رئیس رصد خانه خوردگی و مشاور عالی پژوهشگاه شاخص پژوه، رئیس دپارتمان خوردگی شرکت فرانگر زرفام و همچنین مدرس بین المللی خوردگی به ارائه دیگاه های خود در مورد مدیریت خوردگی و ناسازگاری مفهومی بین آنچه در ادبیات بین المللی خوردگی مطرح است با معادل آن در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی ایران و نقش مدیریت دانش خوردگی اسلایدهایی ارائه کرد.
در پایان نوبت صبح همایش منطقه ای خوردگی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، مهندس سید حیدر خدامراد کارشناس ارشد بازرسی خوردگی پتروشیمی جم به موضوع شکست ناشی از خوردگی scc پرداخت و مهندس امیر حنانی از شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران موضوع مدیریت ریسک خوردگی در واحد های الفین را مورد بررسی قرار داد.
با شروع همایش درنوبت بعد از ظهر دکتر رضا جواهر دشتی رئیس رصد خانه خوردگی و مشاور عالی پژوهشگاه شاخص پژوه، رئیس دپارتمان خوردگی شرکت زرفام و مدرس بین المللی خوردگی با موضوع مقدمه ای بر خوردگی میکروبی و نکاتی که باید در انتخاب و اعمال بیوسدها در نظر گرفت به سخنرانی و ارائه  مطالب خود پرداخت.
در ادامه همایش فیلم کوتاه از حادثه پالایشگاه شورن (chevron richmond)  که به دلیل خوردگی منجر به اتفاقات ناگواری شده بود به نمایش گذاشته شد و پس از آن مهندس فرزانه اکوان بازرس و کارشناس ارشد مواد شیمیایی شرکت بازرسی و خدمات کیفیت آریا اس جی اس به موضوع مدیریت مواد شیمیایی و اهمیت بازدارنده های خوردگی اسلاید های خود را ارائه کرد.
بر اساس این گزارش دکتر عبدالمجید اسلامی چهره جوان این حوزه و عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه صنعتی اصفهان به جنبه های میکانیکی خوردگی پرداخت و از این رو به موضوع جدیدی در این همایش پرداخت که باعث ایجاد بحث و تبادل نظر بین اساتید و متخصصان شد.
همایش با سخنرانی ارزشمند مهندس حسین کهتری مدیر کنترل خوردگی و آزمون های غیر مخرب شرکت بازرسی فنی تکین کو با موضوع روشهای نوین بازرسی فنی و آزمون های غیر مخرب در پایش خوردگی ادامه یافت.
در پایان نوبت بعد از ظهر همایش منطقه ای خوردگی در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، پنلی با موضوع خوردگی و حضور دکتر جواهر دشتی، دکتر گلعذار و دکتر اسلامی برگزار شد که این اساتید به سوالات شرکت کنندگان پاسخ گفتند.
در حاشیه همایش نمایشگاه فنی و تخصصی و گالری عکس در زمینه خوردگی پیش بینی شده بود که در کنار آن شرکت های تخصصی با ایجاد غرفه هایی اختراعات و سوابق علمی و فنی خود را در معرض دید بازدید کنندگان قرار دادند.

برای مشاهده تصاویر همایش کلیک بفرمایید

۷ مهر ۱۳۹۴ ۱۴:۲۰
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۳,۲۷۸
کد خبر : ۸۴۵
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید