اخبار

دکتر طوسی: پتروشیمی جم مکلف به تامین خوراک شرکت پلی پروپیلن جم نیست

دکتر طوسی: پتروشیمی جم مکلف به تامین خوراک شرکت پلی پروپیلن جم نیست
مدیر امور حقوقی و پیمان های شرکت پتروشیمی جم اظهار داشت: با توجه به قرارداد خوراک فی مابین شرکت پلی پروپیلن جم، پتروشیمی جم مکلف به تامین خوراک شرکت پلی پروپیلن جم نیست.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، مدیر امور حقوقی و پیمان های این شرکت در خصوص فروش سهام شرکت پتروشیمی پلی پروپیلن جم اظهار داشت: پتروشیمی جم مکلف به تامین خوراک شرکت پلی پروپیلن نیست و  توان تامین خوراک این شرکت را بیش از 60 الی 70 درصد ظرفیت ندارد.
عباس طوسی در ادامه یادآور شد: شرکت پلی پروپیلن جم یکی از شرکت های زیر مجموعه پتروشیمی جم است که در مجتمع پتروشیمی جم واقع است و جزیی از بدنه آن است. تمامی زیر ساخت های موردنیاز این شرکت از جمله تامین خوراک، HSE، حراست، رستوران و .. از طریق پتروشیمی جم تامین می گردد.
وی در ادامه با اشاره به واگذاری غیر مدبرانه شرکت پلی پروپیلن جم تصریح کرد: تصور می شود اگر پلی پروپیلن جم بدنه مادری خود جدا نمی گردید شرایط بهتر و قابل قبولی را پیشرو داشت، اما با واگذاری غیر مدبرانه آن در گذشته، آینده آن چندان شفاف نیست.
دکتر طوسی با اشاره به ملکف نبودن شرکت پتروشیمی جم به تامین خوراک شرکت پلی پروپیلن جم تاکید کرد: با توجه به قرارداد خوراک فی مابین شرکت  پلی پروپیلن جم، پتروشیمی جم مکلف به تامین خوراک شرکت پلی پروپیلن جم نیست.
 مدیر امور حقوقی در ادامه گفت: در واقع جم برای اینکه بتواند پروپیلن تولید کند می بایست از خوراک مایع در کوره های خود استفاده کند که این موضوع برای جم دارای صرفه اقتصادی نبوده و بعضا زیان ده است. منافع جم در آن است که از کوره های گازی استفاده کند.
مدیر پیمان های شرکت پتروشیمی جم در خصوص ارز مبادله ای خوراک تحویلی به شرکت پلی پروپیلن تصریح کرد: خوراکی که هم اکنون شرکت پتروشیمی جم خریداری می کند به شیوه ارزی است بنابراین خوراک تحویلی به شرکت پلی پروپیلن جم نیز ارزی خواهد بود.
وی در ادامه گفت: هرچند در گذشته به این روش عمل نمی شد، اما از ابتدای سال 94 این مشکل حل شده و خوراک تحویلی به شرکت پلی پروپیلن جم به شیوه ارزی است و این شرکت می بایست این موضوع را در هزینه هایش لحاظ کند.
دکتر عباس طوسی در پایان با تاکید بر اینکه پیش بینی ما در تامین خوراک شرکت پلی پروپیلن گفت: تامین خوراک شرکت پلی پروپیلن جم در سال آینده با توجه به حاشیه سود پایین استفاده از کوره های مایع جهت تامین خوراک شرکت یاد شده، پیش بینی نمی گردد و جم توان تامین خوراک شرکت یاد شده را بیش از 60 الی 70 درصد ظرفیت داشته باشد.

۱۶ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۱۵
روابط عمومی پتروشیمی جم |
تعداد بازدید : ۱۱,۱۰۵
کد خبر : ۸۷۲
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید