اخبار

رئیس جمهوری در بیانیه‌ای خطاب به ملت ایران

رئیس جمهوری در بیانیه‌ای خطاب به ملت ایران
برجام، سرانجام مقاومت، تدبیر و اراده ملتی مخالف جنگ و خشونت است
به گزارش شانا، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری به مناسبت توافق هسته‌ای و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، در بیانیه‌ای خطاب به "ملت رشید و قهرمان ایران " با تاکید بر این که امروز برجام به فرجام رسید، این سربلندی و پیروزی را تبریک گفت و افزود: امروز دوران گذار از تحریم به توسعه است که نیاز به کار، ابتکار و سرمایه‌ گذاری و استفاده از فرصت جدید از سوی همگان بویژه جوانان عزیز دارد.
متن بیانیه دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ملت رشید و قهرمان ایران،
امروز برجام به فرجام رسید.
خدای منان را بر این نعمت بزرگ سپاس می‌گویم و در مقابل عظمت شما ملت صبور سر تعظیم فرود می‌آورم.
این سربلندی و پیروزی بر شما مبارک باد.
در تاریخ هر ملتی، لحظاتی وجود دارد که به‌ خوبی جایگاه و شخصیت آن ملت را نشان می‌دهد، لحظاتی که چشم جهان را به تصمیم و اراده یک ملت، خیره می‌کند و نفسها را در سینه، حبس و ذهنها را متمرکز می‌کند تا صدای مردمان یک کشور را بشنوند.
یکی از آن لحظات تاریخی، اکنون است که اراده تاریخ‌ ساز ملت ایران تحقق یافته است و صدای صلح و عزت و فرهیختگی ایران اسلامی در جهان طنین‌انداز گشته است، ما ایرانیان، دستان خود را به‌ سوی جهانیان به نشانه دوستی دراز کرده‌ایم و با عبور از همه دشمنیها و بدگمانیها و توطئه‌ چینیها، فصل تازه‌ای در روابط کشورمان با جهان گشوده‌ایم.
امروز با اعلام رسمی اجرای برجام، از پرونده هسته‌ای ایران، امنیت‌زدایی شد، قطعنامه‌ های ظالمانه علیه ملت ایران، لغو شد، طومار تحریم درهم پیچیده شد، حقوق هسته‌ای ایران تثبیت و اقتصاد ایران در مدار اقتصاد جهانی قرار گرفت، ما با عنایات حق و نصرت الهی و توجهات حضرت ولی عصر و به استناد فتوای مقام معظم رهبری درباره حرمت سلاح هسته‌ای و با اتکا به رای ملت شریف ایران در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ و با مهارت دیپلماتها و توانمندی دانشمندان هسته‌ای توانستیم در مذاکراتی حرفه‌ای و پیچیده، با عزت و اقتدار، با جهان به توافق برسیم.
ما اکنون از گردنه خطرناک در اقتصاد، عبور کرده‌ایم و راهبرد ملی ما همچنان راهبرد اقتصاد مقاومتی است، البته اقتصاد مقاومتی در ستیز با اقتصاد جهان نخواهد بود، بلکه در پیوند با آن قرار دارد.
اجرای برجام به ضرر هیچ کشوری نیست، دوستان ایران خوشحال‌اند و رقیبان نیز نباید نگران باشند، ما برای هیچ دولت و ملتی، تهدید نیستیم، ما ضمن آمادگی کامل برای حفاظت از کیان ایران، پیام‌ آور صلح و ثبات و امنیت در منطقه و جهان هستیم.
پیروزی در مذاکرات هسته‌ای، پیروزی جناحی نیست و اجرای برجام به ضرر هیچ جناح و گروهی نخواهد بود، برجام، فرجام و سرانجام مقاومت، خرد ورزی و تدبیر و اراده ملتی است که با جنگ و خشونت مخالف است و منطق و مذاکره و جدال احسن را برگزیده ‌است.
ملت شریف ایران، می‌دانم در طول سالهای تحریم و فشار، بر شما چه گذشته است، اما اکنون که زنجیرهای تحریم از پای اقتصاد ایران گسسته شده و عزت و استقلال کشور نمایان گشته است، اکنون زمان ساختن و بالیدن است، شما ملت، با صبر و متانت و سربلندی، تحریم را پشت سر گذاشتید. امروز دوران گذار از تحریم به توسعه است که نیاز به کار، ابتکار و سرمایه‌گذاری و استفاده از فرصت جدید از سوی همگان بویژه جوانان عزیز دارد.
من با تقدیر از ملت ایران، مقام معظم رهبری، مراجع بزرگ تقلید، دولتهای گذشته و دستگاه دیپلماسی و قانون‌ گذاری کشور و با سجده شکر به درگاه خداوند بزرگ، این لحظه تاریخی در حیات ملت ایران را به پیشگاه همه شهیدان بویژه شهدای فناوری هسته‌ای ایران، تقدیم می‌کنم، آنان که به ما آموختند، ثمره مجاهدت و صبر، عزت و افتخار است.
لازم می‌دانم از یکایک هموطنان عزیزمان در هر جای دنیا، بخاطر دو سال و نیم همکاری و همراهی در تلاشهای شبانه‌ روزی با دولت تدبیر و امید برای رسیدن به توافق هسته‌ای و پایان تحریمها، تشکر و تقدیر کنم.
سلام و درود بر ملت غیور ایران. «سلام علیکم بما صبرتم».
حسن روحانی
رئیس جمهوری اسلامی ایران
۲۷ دی ۱۳۹۴ ۱۴:۲۰
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۶۱۵
کد خبر : ۸۹۳
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید