اخبار

تولید محصولات پتروشیمی به بیش از 38 میلیون تن رسید

تولید محصولات پتروشیمی به بیش از 38 میلیون تن رسید
تولید انواع محصولات پتروشیمی ایران تا پایان دي ماه به بیش از 38 میلیون تن رسید.
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار نیپنا اظهار کرد: روند رو به رشد تولید محصولات پتروشیمی در دی ماه نیز تداوم یافت و کل تولید مجتمع های پتروشیمی به بیش از 38 میلون تن رسید.
 علی محمد بساق زاده افزود: این رقم حدود 4 درصد رسد را نسبت به مدت مشابه پارسال نشان می دهد و امیدواریم تا پایان سال به برنامه ریزی های انجام شده در زمینه تولید با توجه به افزایش حجم خوراک دریافتی دست یابیم.
وی ادامه داد: افزون بر تامین نیاز داخل عملکرد بسیار خوبی در بخش صادرات نیز داشتیم بطوری که صادرات محصولات متنوع پتروشیمی ایران به کشورهای خارجی افزایشی 26 درصدی را نشان می دهد.
بساق زاده با بیان این که باز شدن سوئیفت و نیز رفع کامل تحریم ها فرصت خوبی را برای افزایش صادرات محصولات پتروشیمی کشورمان به وجود می آورد گفت: کاهش هزینه عملیات نقل و انتقال پول و نیز کاهش هزینه های حمل و نقل می تواند روند صادرات را رونق بخشد.
به گزارش نیپنا ، مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی چندی پیش با بیان این که برآورد می شود سال آینده ٨ تا ١٢ درصد ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور افزایش یابد، گفت: از این میزان ٧ درصد از طریق استفاده از ظرفیت واحدهای موجود تامین می شود و مابقی مربوط به واحدهای جدید در حال ساخت است.
بساق زاده ادامه داد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان امسال تولید محصولات پتروشیمی در مجتمع های کشور به ٨١ درصد ظرفیت اسمی خود می رسد که در صورت تحقق این امر نسبت به پارسال ٩ درصد افزایش تولید خواهیم داشت.
وی با اشاره به این که افزون بر مجتمع هایی که در حال تولید هستند، امسال چند مجتمع دیگر وارد مدار تولید می شوند و ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی ایران افزایش خواهد یافت، اظهار کرد: امید است با مشارکت بیشتر بانکهای داخلی و نیز جذب سرمایه گذاران خارجی بتوان تامین مالی طرح ها را شتاب بخشید تا هر چه زودتر این طرح ها به بهره برداری برسند.
بساق زاده با بیان این که امروز پارس جنوبی و ماهشهر به عنوان دو قطب مهم تولید محصولات پتروشیمی در حال فعالیت هستند و طرح های توسعه ای پتروشیمی در بسیاری از استانهای کشور در حال تکمیل و راه اندازی است، گفت: با تولیدی شدن این مجتمع ها زنجیره تولید بسیاری از محصولات پتروشیمی در داخل کشور تکمیل خواهد شد.
۱۳ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۵۹
نیپنا |
تعداد بازدید : ۱,۶۴۰
کد خبر : ۹۲۳
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید