اخبار

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی:قاچاق بنزین از رونق افتاد

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی:قاچاق بنزین از رونق افتاد
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به کاهش شدید قاچاق بنزین در کشور در پی تک نرخی شدن این فرآورده نفتی، گفت: گازوئیل همچنان برای قاچاق جاذبه دارد.
ناصر سجادی در گفتگو با خبرنگار شانا با تاکید بر این که تک نرخی شدن بنزین در کشور شدت قاچاق این فرآورده را کاهش داده است، گفت: نکته قابل توجه این است که از زمانی که بنزین تک نرخی شد، رشد مصرف بیشتر شهرها و مناطق مرزی کشور کمتر از رشد مصرف کشور بوده است که این موضوع نشان دهنده نبود تمایل به قاچاق بنزین است.
وی با اشاره به تفاوت خیره کننده نرخ ٣٠٠ تومانی هر لیتر گازوئیل با قیمتهای منطقه ای و بین المللی گفت: این حامل انرژی همچنان برای قاچاق جاذبه دارد، به همین دلیل امسال بر اساس مصوبه پارسال هیئت دولت عرضه گازوئیل در بخش حمل و نقل بر اساس پیمایش انجام می شود، از این رو از ابتدای مهر ماه امسال عرضه گازوئیل در بخش حمل و نقل بر اساس اطلاعات بار نامه و میزان پیمایش انجام می شود.
ترمز مصرف گازوئیل کشیده شد
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: از ابتدای آغاز طرح عرضه گازوئیل بخش حمل و نقل بر اساس پیمایش از مهر ماه تا پایان آذرماه مصرف این حامل انرژی نسبت به مدت مشابه پارسال ١٥ درصد معادل (هشت میلیون لیتر) کاهش یافته است، البته برخی کارشناسان اعتقاد دارند نیمی از این کاهش مربوط به رکود موجود در بازار است.
سجادی گفت: با اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پیش بینی می شود با تحرک اقتصادی در کشور مصرف سوخت نیز افزایش یابد.
سیر کاهشی کشفیات سوخت در کشور
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: میزان کشفیات قاچاق فرآورده های نفتی در هفت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال در بخش گازوئیل، بنزین، نفت کوره و نفت سفید به ترتیب ٥٠، ٤٠، ٣٦ و ١٢ درصد کاهش داشته است، از این رو در مجموع میزان کشفیات کاهشی بوده است.
به گزارش شانا، از ابتدای آذر ماه امسال، بنزین معمولی به صورت تک نرخی و با قیمت ۱۰۰۰ تومان و بنزین سوپر با قیمت ۱۲۰۰ تومان در جایگاههای کل کشور عرضه می شود.
۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ۱۳:۱۱
شانا |
تعداد بازدید : ۱,۶۰۴
کد خبر : ۹۲۷
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید