اخبار

باسف آماده سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران است

باسف آماده سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی ایران است
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: شرکت آلمانی باسف (BASF) آماده سرمایه گذاری چهار میلیارد دلاری در منطقه ویژه صنایع معدنی پارسیان برای احداث صنایع پتروشیمی است.
به گزارش نیپنا، مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت در امورپتروشیمی به همراه عادل نژاد سلیم، مدیرعامل شرکت هلدینگ خلیج فارس و نیز اعضای هیئت مدیره  این هلدینگ در دیدار با مهدی کرباسیان، رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان این مطلب اظهار کرد:  شرکت آلمانی باسف آماده سرمایه گذاری چهار میلیارد دلاری در منطقه ویژه صنایع معدنی پارسیان برای ساخت صنایع پتروشیمی است.
نژادسلیم از اعضای هیئت عامل ایمیدرو در این جلسه گفت: در این سرمایه گذاری قرار است شرکت آلمانی با سهم ٦٠ درصدی، چهار میلیارد دلار سرمایه وارد این پروژه کند و ٤٠ درصد نیز از طرف ایرانی تامین شود، این شرکت آلمانی در نظر دارد در فاز دوم،‌ سرمایه گذاری بیشتری در این حوزه انجام دهد.
در این نشست که مدیرعامل شرکت مناطق صنایع انرژی و مدیر منطقه ویژه پارسیان و تعدادی از مدیران ایمیدرو حضور داشتند،‌ کرباسیان تصریح کرد: با توجه به مجوز صادر شده برای تامین انرژی در این منطقه و نظر بیژن زنگنه، وزیر نفت مبنی بر تامین خوراک گاز برای پروژه ها به ویژه صنایع پتروشیمی در منطقه پارسیان،‌ مشکلی در این زمینه وجود نخواهد داشت.
وی ادامه داد: آب،‌ برق و گاز دوران ساخت، تامین شده است‌ و طرح اسکله اختصاصی نیز در حال برنامه‌ریزی برای انجام مناقصه برای جذب سرمایه گذار است که تاکنون دو شرکت معتبر از چین و آلمان اعلام آمادگی کرده‌اند.
کرباسیان افزود: ایمیدرو با ارائه زیرساختها به سرمایه گذاران داخلی و خارجی،‌ زمینه تولید و صادارت محصولات این بخش را فراهم می‌کند.
منطقه ویژه صنایع انرژی ‌بر پارسیان از سوی ایمیدرو،‌ در غرب استان هرمزگان و در مجاورت عسلویه ایجاد شده است که با توجه به نزدیکی با آبهای آزاد و امکانات اختصاصی همچون اسکله،‌ گمرک،‌ جاده و غیره شرائط مساعدی برای تامین نیاز بازار داخل و به ویژه صادرات دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، شرکت باسف تاکنون ٦ شهرک پتروشیمی در کشورهای مختلف دنیا ایجاد کرده و طبق برنامه خود قرار است شهرک هفتم را در ایران (پارسیان) راه اندازی کند، هلدینگ باسف در سال ٢٠١٤ با درآمد ٧٤ میلیارد یورویی،‌ رتبه نخست شرکتهای پتروشیمی دنیا را کسب کرده است.
بر اساس این گزارش، شرکت باسف تاکنون ٦ شهرک پتروشیمی در کشورهای مختلف دنیا ایجاد کرده و طبق برنامه خود قرار است شهرک هفتم را در ایران (پارسیان) راه اندازی کند، هلدینگ باسف در سال ٢٠١٤ با درآمد ٧٤ میلیارد یورویی،‌ رتبه نخست شرکتهای پتروشیمی دنیا را کسب کرده است.
منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان که از سوی ایمیدرو با هدف توسعه صنایع فولاد،‌ آلومینیوم،‌ پتروشیمی و غیره پایه گذاری شده،‌ با ارائه زیرساختهایی همچون اسکله به سرمایه گذاران داخلی و خارجی،‌ سکویی برای تولید و صادرات این حوزه ایجاد کرده است.
۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸
نیپنا |
تعداد بازدید : ۱,۴۵۲
کد خبر : ۹۳۵
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید