اخبار

شرکت های سوئیسی آماده انتقال فناوری به صنعت پتروشیمی ایران

شرکت های سوئیسی آماده انتقال فناوری به صنعت پتروشیمی ایران
گروه سولزر به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های فعال در بخش انرژی سوئیس آماده بازگشت به صنعت پتروشیمی ایران است.
به گزارش خبرنگار نیپنا، معاون ارشد گروه سولزر دیروز دوشنبه(26 بهمن ماه) در دیدار با مهندس مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی و مهندس شعری مقدم عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی از آمادگی شرکت خود برای حضور دوباره در صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.
تورسن وینتر گرسته با اشاره به روابط خوب شرکت متبوع خود با ایران پیش از تحریم اظهار کرد : ما تجربه خوبی از همکاری با شرکت های پتروشیمی ایران داریم و آماده هستیم در دوران پساتحریم دوباره در بخش های مختلف صنعت پتروشیمی ایران فعالیت کنیم.
وی افزود : با توجه به روند فعالیت گروه سولزر آمادگی داریم تا در انتقال فناوری با طرح ها و مجتمع های پتروشیمی ایران همکاری های خوب و جامعی را آغاز کنیم.
تورسن وینترگرسته ادامه داد: برای طراحی فرآیندها زمینه های همکاری مناسب است و همچنین می توانیم در لایسنس ها هم فعالیت و همکاری گسترده ای با شرکت های ایرانی داشته باشیم.
معاون ارشد شرکت سولزر افزود : همکاری با شرکتهای رامپکو و پیدمکو را آغاز کرده ایم و خوشبختانه اکنون شناخت خوبی از صنعت پتروشیمی ایران داریم.
وی با بیان اینکه در بخش های پلی استایرن، پلی کربنات و برخی پلیمرها زمینه های همکاری وجود دارد تأکید کرد: شرکت های سوئیسی آماده بازگشت به ایران هستند.
به گزارش خبرنگار نیپنا، مهندس مرضیه شاهدایی معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی نیز در این دیدار با تشریح موقعیت کنونی صنعت پتروشیمی ایران اظهار کرد : سرمایه گذاری در بخش های بالادستی و پایین دستی پتروشیمی هدف تکمیل زنجیره ارزش مورد حمایت کامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی قرار دارد و در این مسیر شرکت های سوئیسی می توانند در ایران حضور یابند.
شاهدایی افزود: انتقال دانش فنی و فناوری های نوین یکی از مهمترین شرایط حضور شرکت های خارجی در صنعت پتروشیمی ایران است.
۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۶:۵۰
نیپنا |
تعداد بازدید : ۲,۰۰۶
کد خبر : ۹۴۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید