اخبار

الزام شرکت های پتروشیمی به حفظ محیط زیست

الزام شرکت های پتروشیمی به حفظ محیط زیست
شرکت ملی صنایع پتروشیمی با هدف صیانت از محیط زیست از اقدام ها و برنامه های طرح ها و مجتمع های پتروشیمی برای حفظ محیط زیست حمایت می کند.
به گزارش خبرنگار نیپنا، مهندس مرضیه شاهدائی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز سه شنبه (یازدهم اسفند ماه) در حاشیه بازدید از پانزدهمین نمایشگاه محیط زیست اظهار کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی همگام با دیگر شرکت های فعال در این صنعت حفظ و صیانت از محیط زیست را در اولویت فعالیت های خود قرار داده است و خانواده بزرگ صنعت پتروشیمی ایران مصمم به رعایت الزامات زیست محیطی در تمام بخش ها هستند.
 وی تاکید کرد: امروز و در جریان بازدید از نمایشگاه محیط زیست گفتگو و رایزنی های خوبی با دکتر معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست درباره برخی مشکلات موجود در رابطه با شرکت های پتروشیمی و راهکارهای لازم برای رفع آنها انجام شد و ایشان برای همکاری و اتخاذ تدابیر لازم آمادگی خود را اعلام کردند.
 معاون وزیر نفت ادامه داد: امروز با مدیر کل بهداشت، ایمنی و محیط زیست وزارت نفت، ضمن بازدید از چندین غرفه ایرانی و خارجی با هیئت عالی رتبه کشور فنلاند مذاکراتی داشتیم و امیدوارم بزودی بتوانیم با استفاده از روش ها و فناوری های نوین در راه حفظ محیط زیست  کوشا باشیم.
بر اساس این گزارش پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با هدف معرفی آخرین دستاوردهای زیست محیطی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران دیروز آغاز به کار کرد.
این گزارش می افزاید: پانزدهمین نمایشگاه بین المللی محیط زیست با شعار «اقتصاد سبز دوران پساتحریم» در فضایی بالغ بر ١٩ هزار مترمربع در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران و با حضور ٢٧١ شرکت داخلی و ٣٣ شرکت خارجی از ٢٠ کشور جهان شامل انگلیس، آلمان، سوئد، فرانسه، آمریکا، ایرلند، کانادا، تایوان، بلژیک، ایتالیا، فنلاند، اسپانیا، چک، هلند، اتریش، برزیل، نیوزلند، دانمارک، ترکیه و سوئیس به مدت ٤ روز برگزار می شود و شرکت های خارجی حاضر در این نمایشگاه، آخرین دستاوردهای خود در عرصه حفاظت محیط زیست، تامین، تجهیز و نصب تجهیزات زیست محیطی، انرژی های پاک، بازیافت، تصفیه و بهینه سازی مصرف انرژی، پایش آلودگی هوا، آب و پساب و تجهیزات آزمایشگاه های معتمد را ارائه می دهند و شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز حضوری فعال در این رویداد بزرگ بین المللی دارد.
با توجه به دوران پساتحریم، برگزاری نمایشگاه محیط زیست فرصت مناسبی برای ارایه دستاوردهای شرکتهای خارجی و داخلی و تبادل تجربیات زیست محیطی میان آنها است..
بر اساس این گزارش، با توجه به شعار نمایشگاه (اقتصاد سبز دوران پساتحریم)، بخشی از نتایج دوران پساتحریم به فناوری های سبز ارتباط پیدا می کند و انتظار می رود در این نمایشگاه و در آینده نزدیک شاهد حضور و فعالیت شرکت های خارجی در حوزه ورود فناوری های نوین در عرصه حفاظت از محیط زیست، طبیعت و منابع آب، انرژی های پاک، بازیافت، تصفیه و بهینه سازی مصرف انرژی در کشور باشیم.
۱۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۴۹
نیپنا |
تعداد بازدید : ۱,۷۷۳
کد خبر : ۹۵۰
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید