اخبار

دهکده گردشگری دریائی پازارگاد میزبان خانواده بزرگ صنعت نفت ایران

دهکده گردشگری دریائی پازارگاد میزبان خانواده بزرگ صنعت نفت ایران
شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد آماده میزبانی از خانواده بزرگ صنعت نفت ایران در ایام نوروز است.
مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد در گفتگو با خبرنگار نیپنا با اعلام آمادگی این شرکت برای میزبانی از مهمانان نوروزی در دهکده گردشگری  دریائی پازارگاد اظهار کرد: از بیست و ششم اسفند ماه پذیرش مسافران آغاز خواهد شد.
محمد صفائیان افزود: تمام زیر ساخت ها برای حضور مهمانان نوروزی آماده است و به دنبال آن هستیم که با بهترین و بالاترین ظرفیت ممکن در دهکده گردشگری پازارگاد ازمسافران نوروزی پذیرائی کنیم.
وی با بیان این که دهکده گردشگری پازارگاد در ایام نوروز میزبان کارکنان و خانواده های شرکت های پتروشیمی و دیگر شرکتهای تابعه وزارت نفت واقع در کنگان ـ عسلویه خواهد بود گفت: اطلاع رسانی های لازم در سطح شرکت های منطقه برای ثبت نام انجام شده است و همچنین مسافران و نیز ساکنان منطقه ویژه اقتصادی پارس می توانند از امکانات و تسهیلات گردشگری و تفریحی پیش بینی شده استفاده کنند.
 صفائیان تصریح کرد: برآورد ها حاکی از آن است که 8 تا 12 هزار نفر در نوروز 1395 از دهکده گردشگری دریائی پازارگاد بازدید کنند و باید گفت که  تمام امکانات رفاهی و بهداشتی لازم پیش بینی شده است.
مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد ادامه داد: امسال به دلیل برخی محدودیت ها  فقط میزبان کارکنان شاغل و خانواده های آنان در سطح منطقه خواهیم بود اما از سال آینده امید است بتوانیم از تمام کارکنان صنعت نفت کشورمان پذیرائی کنیم.
وی با بیان این که این طرح در 20 هکتار از اراضی ساحلی منطقه شیرینو با عرض 300 متر ساحلی در کنگان ـ عسلویه ایجاد شده است گفت: این اراضی با مساعدت نیروی پدافند غیرعامل ارتش جمهوری اسلامی در اختیار شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد قرار گرفته است و پس از ایام نوروز نیز در روزهای چهارشنبه پنج شنبه و جمعه پذیرای مهمانان خواهیم بود.
 صفائیان اظهار کرد: در طرح بزرگ گردشگری دریایی عسلویه، گردشگری دریایی به علاقه مندان ارائه خواهد شد و آنها را با معنای واقعی آرامش در ساحل و گردشگری دریایی و ساحلی به طور کامل آشنا خواهد کرد.
وی ادامه داد: امکانات طرح گردشگری دریایی با امکانات گردشگری ساحلی و دریایی در کشورهایی نظیر ترکیه ، مالزی و مالدیو قابل رقابت خواهد بود و کاری خواهیم کرد که در سال آینده در کشور بی نظیر باشد و از اقصی نقاط کشور به این منطقه جهت استفاده از جاذبه های دریایی سفر نمایند.
صفائیان با تاکید بر حفظ محیط زیست به عنوان یک راهبر مهم در صنعت پتروشیمی ایران گفت: برای ساخت دهکده گردشگری دریائی پازارگاد تمام مطالعات زیست محیطی انجام شده و مجوزهای لازم نیز دریافت شده است.
وی  افزود: در این طرح گردشگری، پلاژ شنابرای بانوان با رعایت تمام اصول قانونی و شرعی ساخته شده است و انواع ورزش های دریایی، غواصی، ، اریکه ساحلی، لمکده ساحلی، با مبلمان ساحلی، شهربازی، بازارچه صنایع دستی و سنتی، رستوران و ... به گردشگران ارائه خواهند داد.
 صفائیان گفت: بعضی از وسایل شهر بازی و نیز امکانات پیش بینی شده برای بازی های دریائی را منحصر به فرد و جدید معرفی کرد و اظهار کرد: سینمای 6 بعدی و نیز  برگزاری کنسرت های موسیقی سنتی ایرانی که از سوی 7 گروه محلی اجرا خواهد شد از دیگر برنامه های نوروزی دهکده گردشگری پازارگاد است.
 مدیرعامل شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد با تشکر ار پتروشیمی های منطقه برای همکاری در اجرای این طرح بزرگ گردشگری گفت: پتروشیمی های مبین، کاویان و مروارید همکاری بسیار خوبی را داشته اند و به ویژه پتروشیمی مبین در تمام مراحل ساخت حمایت ویژه ای را انجام داد.
وی افزود: با استفاده از لوله های جی.آر.پی  اقامتگاه های 3 نفره همراه با یک کاناپه  با رعایت تمام اصول اچ. اس.یی ساخته شده است و در فاز نخست بیست محل اقامت در ایام نوروز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و افزون بر آن ویلا های ساحلی 2 طبقه دیگری نیز برای متقاضیان اقامت در دهکده ساخته شده است و با قیمت مناسب آماده میزبانی از مهمانان خواهد بود.
صفاییان ادامه داد: امسال 16 نجات غریق  نیز در دهکده مشغول بکار خواهند بود و حفظ ایمنی بازدید کنندگان به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار دارد.
 وی با بیان این که برای ساخت دهکده هیچ درختی تخریب و یا قطع نشده است تصریح کرد : کاشت بیش از 5 هزار اصله نهال گل از بارز ترین اقدام های انجام شده در راه صیانت از محیط زیست این منطقه گردشگری است.
مدیرعامل شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد اضافه کرد: از نکات بارز این پرژه استفاده از انبار ضایعات شرکتهای مذکور می باشد که در کاهش هزینه نقش بسزایی داشته است. به همین دلیل حجم کار با هزینه انجام شده باورکردنی نمی باشد.
صفائیان گفت : در مجموع بیش از 70 بازی دریایی و ساحلی از داخل و خارج گردآوری شده که به گفته دیگران بی نظیر است.
وی در خاتمه اشاره کرد: امید است بتوانیم بدینوسیله از زحمات کارکنان سخت کوش صنعت نفت و گاز و پتروشیمی قدردانی کرده باشیم و با ادامه فعالیت دهکده گردشگری در طول سال محلی برای استراحت و آرامش آنان و خانواده محترمشان فراهم آوریم.
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ ۰۷:۰۶
نیپنا |
تعداد بازدید : ۱,۸۳۴
کد خبر : ۹۶۹
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید