اخبار

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام: شتاب در جذب سرمایه گذاری خارجی در دوران پساتحریم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام: شتاب در جذب سرمایه گذاری خارجی در دوران پساتحریم
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جذب سرمایه گذار خارجی در دوران پساتحریم با شتاب بیشتری دنبال شود .
به گزارش نیپنا، آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام روز پنجشنبه (پنجم فروردین ماه)در بازدید از طرح های توسعه پارس جنوبی و درنشست با مسئولان ارشد صنعت نفت افزود: صنعت نفت در حال حاضر به جایگاه واقعی خود در تولید قطعات و تجهیزات رسیده است .
آیت الله هاشمی رفسنجانی با بیان این که با ' برجام' تلاش دشمنان برای ایران هراسی عقیم مانده است، گفت: در حال حاضر ایران امن ترین کشور خاورمیانه و جهان است و فرصت های بی نظیری پیش روی سرمایه گذاران فعال در بخش انرژی است که امیداوریم با تلاش دولت تدبیر و امید سرمایه گذاران خارجی بار دیگر به صنعت نفت کشور برگردند ضمن آنکه دیپلماسی فعال دولت بسیار موثر بوده و کشورمان به نتایج خوبی در این زمینه دست یافته است .
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در زمان جنگ و حمله عراق به جزیره خارگ خطوط 5 رشته ای انتقال نفت خام بر اثر بمباران های هوایی خسارت های جدی دید که در آن زمان تعمیر این لوله ها کار بسیار سخت و غیر ممکن به نظر می رسید اما با این حال متخصصان ما در آن دوران نیز با کوشش خود اجازه ندادند که لحظه ای وقفه در صادرات نفت خام کشور ایجاد شود و خوشبختانه تا پایان جنگ نیز صدام به اهداف خود در این زمینه نرسید .
بر اساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه اقتصادی پارس، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این که تحریم های غرب صنعت نفت را نشانه رفته بود، بیان داشت: در حال حاضر با تلاش متخصصان، مهندسان و دانش پژوهان کشور در این زمینه به موفقیت های خوبی دست یافته ایم و لزوم تحقق اهداف چشم انداز صنعت نفت تلاش مستمر و برنامه ریزی دقیق و مدون از سوی مراکز علمی و پژوهشی و توسعه و تحقیق در صنعت نفت است .
وی با بیان این که همزیستی مسالمت آمیز شیعه و سنی در این منطقه از کشور یک فرصت بزرگ برای ایران اسلامی است، تصریح کرد: این همزیستی در شرایط صلح و صفا در این منطقه از کشور می تواند الگوی مناسبی برای کشورهای دوست و همسایه باشد .
آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به موقعیت استراتژیک این منطقه عظیم اقتصادی و صنعتی در تحولات کشور و منطقه گفت: با تصویب طرح نظام آمایش سرزمینی برای سواحل جنوب با محوریت عسلویه ، طرحی نوشته ایم که تحقق آن بسیار آسان و عملیاتی است.
وی یادآورشد:روزی می رسد که اگر این طرح و سیاست ها را اجرایی کنیم شاهد رشد چمشگیر این مناطق خواهیم بود.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: با برنامه های دولت دکتر روحانی من امیدوارم با اجرای سیاست های مورد نظر چهره این منطقه آن چنان عوض شود که شاهد ایجاد یک تمدن جدید در خلیج فارس با محور انرژی، نفت و گاز باشیم.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به داشتن مواداولیه ارزن، نیروی کار و بنادر آماده ارتباط با دنیا تاکید کردند: با توجه به اینکه می توان از محصولات صنایع موجود در این منطقه به عنوان مواد و خوراک اولیه ارزان قیمت بهره برداری های زیادی کرد و از آن هزاران محصول جدید تولید کرد، باید برای اجرای سیاست های کلی مجمع که به تایید رهبری نیز رسیده تلاش کرد.
وی اظهارامیدواری کرد، با اجرای این طرح از سواحل جنوب ( سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و بخشی از خوزستان) در این خصوص به بهترین شکل ممکن استفاده شود.
بر اساس این گزارش ، پیش از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، استاندار، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس ، معاون وزیرنفت و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی گزارش هایی در حوزه های مسئولیتی خود ارائه کردند.

بازدید از فازهای پارس جنوبی و فازهای پتروشیمی فعال در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و نشست با مدیران ارشد و اجرایی صنعت نفت از برنامه های سفر یک روزه آیت الله هاشمی رفسنجانی به عسلویه است.

۷ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۴۳
خبرگزاری نیپنا |
تعداد بازدید : ۲,۵۴۷
کد خبر : ۹۷۱
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید