اخبار

ساخت خطوط لوله سراسری امسال شتاب می گیرد

ساخت خطوط لوله سراسری امسال شتاب می گیرد
ساخت خطوط لوله سراسری گاز بویژه خط ششم که افزون بر پایداری انتقال گاز کشور در افزایش ظرفیت صادرات به عراق نیز تاثیرگذار است از اولویتهای اساسی امسال صنعت گاز به شمار می رود.
مدیر برنامه ریزی شرکت ملی گاز ایران در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان این که پروژه ساخت قطعه دوم خط لوله ششم سراسری به طول ٦٠٠ کیلومتر هم اکنون در حال اجراست، اظهار کرد: این خط لوله به دلیل انشعاب خط صادرات گاز به عراق اهمیت بالایی دارد و ساخت آن با توجه به برنامه تعریف شده در جریان است.
 محمدرضا قدسی زاده افزود: با اجرای این خط لوله علاوه بر افزایش ظرفیت انتقال گاز غرب و شمال غرب کشور، امکان ارسال گاز بیشتر به کشور عراق نیز مهیا می شود.
 وی در ادامه با بیان این که ساخت بخشهای اولویت دار خط نهم سراسری نیز در سال ٩٥ آغاز می شود، افزود: امسال تقویت زیرساختهای شرق و جنوب کشور و افزایش ظرفیت انتقال گاز استانهای هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان در دستور کار قرار می گیرد.
 به گزارش شانا، قرارداد اجرای قطعه دوم خط ششم سراسری چندی پیش میان شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و شرکت گسترش انرژی پاسارگاد به روش BOT امضا شده است.
 بر پایه این گزارش، در مجموع ٥٩٠ کیلومتر خط لوله و پنج ایستگاه تقویت فشار با اعتبار دو میلیارد و ٢٨٠ میلیون دلار در مدت دو سال ساخته می شود.
 بر این اساس، قرارداد امضا شده چند پروژه از جمله ٢٨٠ کیلومتر خط ٥٦ اینچ از دزفول تا کوهدشت و بیستون، ١٤١ کیلومتر خط ٤٨ اینچ از اهواز تا مرز ایران و عراق در خرمشهر با هدف گازرسانی به بصره و یک انشعاب ٤٨ اینچ به طول ٢٣٠ کیلومتر را شامل می شود.
۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۰۸:۴۲
شانا |
تعداد بازدید : ۲,۶۲۲
کد خبر : ۹۷۴
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید