اخبار

برنامه جدید توقف خام فروش پتروشیمی/ مشکلات صنایع تکمیلی 3 ساله حل می‌شود

برنامه جدید توقف خام فروش پتروشیمی/ مشکلات صنایع تکمیلی 3 ساله حل می‌شود
وزیر صنعت با تاکید بر اینکه با لغو تحریم‌ها فرصت جدیدی برای توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی فراهم شده است، گفت: پیش بینی می‌شود با اجرای یک برنامه سه سال مشکلات توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی حل شود.
به گزارش ستاد خبری دهمین نمایشگاه ایران پلاست، محمدرضا نعمت زاده در آیین افتتاح دهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست به نمایشگاه های بین المللی تخصصی صنایع پایین دستی و پلیمری همچون نمایشگاه آلمان اشاره کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه بین المللی ایران پلاست می تواند توسعه صنایع پایین دستی پتروشیمی ایران را تحت تاثیر قرار داده و جای خوشحالی است که امروز شاهد برگزاری دهمین دوره این نمایشگاه هستیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: باید به معنی عام جهانی شدن را در صنعت پتروشیمی توسعه دهیم و امروز در صنایع تکمیلی و پایین دستی پتروشیمی، رشد خوبی داریم .
این عضو کابینه دولت کمبودهای موجود در صنایع تکمیلی را در زمینه طراحی، مهندسی، آزمایشگاه های مرجع و متحد نبودن واحدهای کوچک در صنایع تکمیلی دانست و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تجمیع واحدهای کوچک صنایع پایین دستی پتروشیمی آماده است زیرا این صنایع هم اکنون از نظر بازاریابی و تامین منابع مالی با مشکلاتی روبرو هستند.
به گفته وی در سالهای گذشته به دلیل وجود تحریم های بین المللی در بخش فناوری صنعت پایین دستی پتروشیمی با کمبودهایی روبروست؛ از این رو باید ٢ تا سه سال آینده با لغو تحریم ها زنجیره ارزش افزوده در این صنایع را تکمیل کنیم؛ از نظر ما هم اکنون این زنجیره در دو سه بخش انقطاع دارد.
وزیر صنعت ادامه داد: مطالعات بسیاری در شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران برای حل مشکلات این بخش در ۲-۳ سال آینده انجام شده است.
نعمت زاده با اشاره به این که وزیر نفت نیز خبرهای خوبی برای صنعت پتروشیمی در زمینه تامین خوراک دارد، خاطرنشان کرد: در بالادست و پایین دست صنعت پتروشیمی شرایط خوبی برقرار است و مشکلات بیشتر در بخش میان دست مشاهده می شود.
۲۶ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۲۸
وب سایت ایران پلاست |
تعداد بازدید : ۲,۳۹۰
کد خبر : ۹۹۹
نام را وارد کنید
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید