تاریخ انتشار: دوشنبه 18 بهمن 1400
ارتقاء توان داخلی نیاز امروز صنعت پتروشیمی است

  ارتقاء توان داخلی نیاز امروز صنعت پتروشیمی است

مدیرعامل پتروشیمی جم عنوان کرد: ارتقاء توان داخلی نیاز امروز صنعت پتروشیمی است و خوشبختانه علی رغم همه چالش‌های ناشی از تحریم‌ها در کشور، شاهد جهش در ارتقاء توان داخلی از جمله در صنعت پتروشیمی بوده‌ایم. 

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، دکتر رضا علیزاده در پایان روز اول نمایشگاه ایران پلاست در جمع خبرنگاران عنوان کرد: این نمایشگاه یکی از رویدادهای بسیار مهم منطقه خاورمیانه می‌باشد که علیرغم شرایط کرونایی و مسائل بین‌المللی، تحریم‌ها، و غیره توانسته است نمایش خوبی از توانایی‌ها و دستاوردهای صنعت پتروشیمی کشور را به نمایش بگذارد. 

وی خاطرنشان کرد: شرایط موجود باعث شده آن انتظاری که از برگزاری نمایشگاه ها و رویدادهای مختلف داریم محقق نشود و امیدواریم در سال‌های آتی با بهبود شرایط بین‌الملل این مهم حاصل شود.  

مدیرعامل پتروشیمی جم ضمن تقدیر از عوامل نمایشگاه و اهالی رسانه افزود: خوشبختانه نمایشگاه در سطح و کیفیت خوبی برگزار شده است و اکثر شرکت‌های پتروشیمی در این رویداد حضور دارند.  

دکتر علیزاده با اشاره به مسائل مختلف پیش رو اظهار کرد: همیشه محدودیت‌ها و تحریم‌ها در کنار مشکلاتی که ایجاد می‌کند فرصت‌هایی را نیز پدید می‌آورند که اگر بتوانیم از این فرصت‌ها استفاده کنیم نهایتاً تبدیل به دستاورد و موفقیت می‌شوند.  

وی تصریح کرد: در کشور ما نیز خوشبختانه در کنار همه چالش‌ها شاهد جهش در ارتقاء توان داخلی از جمله در صنعت پتروشیمی بوده‌ایم. 

مدیرعامل پتروشیمی جم خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای تامین حدود ۷۰ درصد نیاز کشور از طریق شرکت‌های دانش بنیان به توان ساخت داخل دست یافته‌ایم که موفقیت بسیار بزرگی است و با استفاده از این ظرفیت توانسته‌ایم به جایگاه خوبی دست پیدا کنیم. 

در اولین روز از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی ایران پلاست غرفه پتروشیمی جم در سالن ۳۸، پذیرای حضور مقاماتی همچون وزیر نفت، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، نمایندگان مجلس، مدیران عامل سایر شرکت‌های پتروشیمی بود که ماحصل نشست‌های مشترک میان مدیرعامل، مدیران و اعضای هیئت مدیره پتروشیمی جم و مسئولان بازدیدکننده و شرکت‌های حاضر در این نمایشگاه، گسترش تعاملات، بررسی چالش‌های پیش رو و راهکارهای حذف این موانع بود. 

گفتنی است پانزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست از روز جاری -۱۸ بهمن ۱۴۰۰- در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران آغاز به کار کرده و تا روز پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه ادامه دارد.

تصاویر
  • ارتقاء توان داخلی نیاز امروز صنعت پتروشیمی است
تمام حقوق این وب سایت برای پتروشیمی جم محفوظ است