تاریخ انتشار: یکشنبه 18 اردیبهشت 1401
کتاب طراحی راكتور شيميايی منتشر شد

  کتاب طراحی راكتور شيميايی منتشر شد

کتاب طراحي راكتور شيميايی با ترجمه دكتر اورمزد دهقانی خلد و حمایت شرکت پتروشیمی جم منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشيمی جم، کتاب تخصصی طراحي راكتور شيميايی اثر پيتر هريوت(Peter Harriott)  به كوشش اورمزد دهقاني خلد، رئيس بهره‌برداری الفين شركت پتروشيمی جم در 10 فصل و 456 صفحه، ترجمه و با حمایت شرکت پتروشیمی جم منتشر شد.

از آنجايي كه امروزه جهت دستیابی به بهترین محاسبات نیاز به مراجع به روز و دقیقی لازم است که بتوان به‌وسیله آن بهترین شناخت از پدیده‌های علمی را به دست آورد کتاب پیش رو ترجمه و تنظیم شد.

یکی از مهم‌ترین خصوصیات اين كتاب استفاده از مثال‌های کاربردی و مفید در کنار توضیح روان مفاهیم است که در کنار هم بهترین گردآوری موجود را ایجاد کرده است. همچنین توجه به اهمیت راکتورهای متفاوت و فازهای مختلف واکنش‌دهنده‌ها در صنایع مختلف شیمیایی در این نوشتار به شکل مناسبی فصل‌بندی و شرح داده ‌شده است. توجه به تأثیر پارامترهای مختلف بر سرعت واکنش‌های شیمیایی و تفاوت در نوع الگوی مختلف سیالات در راکتورهای مختلف (راکتور حبابی، چکان بستر، بستر متحرک و بستر ثابت) در فصل‌های مختلف کتاب به تفسیر جهت آموزش دانشجویان و متخصصان بخش صنعت مهندسی شیمی ارائه ‌شده است. تأثیر انتقال حرارت و جرم و الگوی جریان غیر ایده‌آل در کنار تأثیر نفوذ داخلی و خارجی بر ضریب تبدیل و انتخاب پذیری جهت راکتورهای صنعتی را می‌توان در فصل‌هایی از کتاب مورد مطالعه قرار داد.

از دیگر امتیازات مهم این کتاب ارتباط مفاهیم مورد استفاده در محاسبات سنتیکی با استفاده از راکتورهای صنعتی است که در این کتاب به‌خوبی قابل حصول است. رویکرد نویسنده با توجه به تجربیات ارزشمند مرتبط، باعث شده اين کتاب چشم‌انداز مناسبی از این منظر ارائه دهد.

با توجه به موارد ارائه‌ شده اميدواريم این کتاب به‌عنوان یکی از مراجع مهم مهندسی شیمی مورد استفاده طیف وسیعی از خوانندگان اين حوزه قرار گیرد.

گفتنی است پیش از این:

  • کتاب‌ راهنمای پلی اتیلن "دو جلدي"
  • کتاب‌ کاربرد عملی تکنیک کروماتوگرافی گاز در صنایع پتروشیمی
  • کتاب‌ بررسی تاثیر افزودنی‌ها بر تشکیل کُک
  • كتاب تخصصی اقتصاد پتروشیمی "انتخاب تکنولوژی در دنیای احاطه شده از کربن"
  • کتاب تخصصی روش‌های نیترات‌زدایی از آب آشامیدنی و پساب صنعتی

 توسط متخصصان پتروشیمی جم به زيور طبع آراسته شده است.

تصاویر
  • کتاب طراحی راكتور شيميايی منتشر شد
تمام حقوق این وب سایت برای پتروشیمی جم محفوظ است