تاریخ انتشار: پنجشنبه 05 خرداد 1401
برگزاری اولین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم در سال 1401

  برگزاری اولین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم در سال 1401

اولین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم با موضوع وقوع نشتی گاز 1و3 بوتادین از فلنج بعد ولو Distributor سینی 28 برج 4045 در واحد بوتادين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم، مانور آمادگی و واكنش در شرايط اضطراری واحد بوتادين در راستای الزامات سيستم مديريت يكپارچه IMS و به منظور كسب آمادگی‌های لازم در هنگام بروز شرايط اضطراری، افزايش توانمندی در هدايت، مديريت و انجام بسياری از عملكردهای مورد نياز در خصوص مواجهه با شرايط اضطراری و مطابق با سناريوی طراحی شده اجرا شد.

هدف از برگزاری این مانور ارزيابی و بررسی نقاط قوت و ضعف عمليات كنترل نشتی و عملكرد گروه تعميرات در ارتفاع بوده است.

در نشست پایانی مانور بوتادين ضمن بررسی فرصت‌هاي بهبود و پيشنهادات، عملکرد افسر حراست، افسر لجستيک و تعميرات، تيم فرماندهي حادثه، موضوعات ايمنی، نحوه تصميمات استراتژيک، تاكتيكی و اجرا طبق استاندارد، بهداشت و درمان و نحوه اعلام و اعزام تيم آتش‌نشانی مورد ارزيابی قرار گرفت.

برخی از نقاط قوت این مانور شامل سرعت عمل خوب پرسنل بهره‌برداری، ايمنی، آتش‌نشانی و حراست و در مواجهه با شرايط اضطراری، استفاده مناسب و كامل نيروهای آتش‌نشانی، تعميرات و بهره‌برداري از تجهيزات استحفاظي، دسترسي سريع به مدارک فرآيندی، مشخص کردن استراتژی نحوه مقابله با شرايط اضطراری با توجه به سناريو برای گروه‌های درگير و تسلط كامل به سناريو و اجرای دقيق موارد مربوط به آن است.

گفتنی است واحد بوتادين پتروشيمی جم تحت ليسانس BASF آلمان و مهندسی اصولی شركت LURGI، با ظرفيت توليد 115,000 تن در سال از نظر توليد، درجه خلوص و كيفيت محصول واحد نمونه در سطح كشور و جزء واحدهای بسيار با ارزش پتروشيمی جم می‌باشد.

تصاویر
  • برگزاری اولین مانور سالیانه مجتمع پتروشیمی جم در سال 1401
تمام حقوق این وب سایت برای پتروشیمی جم محفوظ است