تاریخ انتشار: دوشنبه 10 خرداد 1400
مهر تأیید حسابرس بر عملکرد شرکت‌های تابعه پتروشیمی جم

  مهر تأیید حسابرس بر عملکرد شرکت‌های تابعه پتروشیمی جم

شرکت پتروشیمی جم، در اردیبهشت و خرداد 1400 موفق به برگزاری کیفی کلیه مجامع شرکت‌های‌ تابعه خود شد.

به گزارش روابط عمومی به نقل از سرپرست امور مجامع و ارزیابی شرکت‌های پتروشیمی جم «تمامی صورت‌های مالی شرکت‌های تابعه پتروشیمی جم به تصویب مجمع رسید.» وی همچنین با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های آینده، از افزایش سرمایه شرکت‌های توسعه پلیمر پادجم و توسعه پلیمر کنگان خبر داد.

سرپرست امور مجامع و ارزیابی شرکت‌های پتروشیمی جم عنوان کرد: «عملکرد شرکت پلی‌پروپیلن جم در سال 1399 با برگزاری مجمع این شرکت در 20 اردیبهشت 1400، مورد قبول حسابرس قرار گرفت؛ همچنین عملکرد این شرکت در سال 1398 نیز مورد تایید حسابرسی بوده است.»

به گفته‌ی بهروز خالق، «عملکرد شرکت‌های پلی پروپیلن جم، پتروشیمی توسعه پارک صنعتی گوهرافق، پتروشمیران، و جم صنعتکاران در سال 1399 که جلسات مربوط به مجمع آنها در روزهای 26، 27، و 28 اردیبهشت‌ماه 1400 برگزار شد نیز بر اساس گزارشات بررسی شده توانست منتج به نظریه مقبول حسابرس شود. در مورد شرکت‌های توسعه پلیمر کنگان، آمیزه‌های پویاپلیمری جم، توسعه انرژی پادکیش و توسعه پلیمر پادجم نظریه حسابرس مشروط اعلام شد.»

تصویب صورت‌های مالی شرکت‌های تابعه جم

با توجه به اظهار نظر حسابرس و بازرس قانونی در جریان برگزاری مجامع شرکت‌های تابعه پتروشیمی جم، در سال مالی 1399 عملکرد چهار شرکت مقبول و چهار شرکت دیگر نیز به همراه بند شرط –مشروط- اعلام شد که بر این اساس بندهای مشروط حسابرسان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.

دستاوردهای کلیدی

خالق در تشریح اهم دستاوردهای کلیدی و اقدامات موثر شرکت‌های تابعه جم در سال 1399 گفت: «پلی‌پروپیلن جم افزایش مبلغ فروش شرکت از 33 هزار میلیارد به 66 هزار میلیارد ریال -افزایش 97 درصدی فروش- و افزایش سودآوری بیش از 10 هزار میلیارد ریال در مقایسه با سال گذشته داشته است.»

وی عنوان کرد: «از نقاط قوت پتروشیمی توسعه پارک صنعتی گوهرافق انعقاد قرارداد خوراک با پتروشیمی پارس، و ایجاد زیرساخت مناسب جهت اتصال سایر اعضای پارک به شبکه توزیع استایرن منومر و یوتیلیتی است. شرکت پتروشمیران نیز افزایش 78 درصدی سود سرمایه‌گذاری در سهام داشته است.»

سرپرست امور مجامع و ارزیابی شرکت‌های پتروشیمی جم افزایش 90 درصدی سودآوری شرکت، اسـتقـرار سیــستم قـراردادها و مناقصات، تشکیل ‌منظم کمیته حقوقی، پیــاده‌سـازی سیستم کنترل درآمد و هزینه در پـروژه‌ها و قـــراردادهـا را از جمله دستاوردهای کلیدی شرکت جم صنعتکاران دانست.

دریافت مفاصا حساب مالیاتی در سال‌های 97، 98 و 99 آمیزه‌های پویاپلیمری جم، تکمیل فرایند تصفیه توسعه انرژی پادکیش، و تهیه گزارش توجیهی و اخذ تاییدیه جهت افزایش سرمایه و آغاز پروژه PDH توسعه پلیمر کنگان از نقاط قوت و اقدامات موثر این شرکت‌ها بوده است.

گفتنی است در سال 1399 فعالیت سه شرکت توسعه انرژی پادکیش، تاپکو استانبول و آمیزه‌های پویاپلیمری جم متوقف شده و در جریان تصفیه قرار گرفتند. شرکت‌های توسعه پلیمر کنگان و توسعه پلیمر پادجم نیز در مرحله قبل از بهره‌برداری قرار دارند.

افزایش سرمایه

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی جم؛ در این مجامع افزایش سرمایه شرکت توسعه پلیمر پادجم به مبلغ 8.000 میلیارد ریال، و شرکت توسعه پلیمر کنگان به مبلغ 1.213 میلیارد ریال مورد تصویب قرار گرفت.

ضمناً یادآوری می‌شود مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت پتروشیمی جم در تیرماه سال جاری برگزار می‌شود.

تصاویر
  • مهر تأیید حسابرس بر عملکرد شرکت‌های تابعه پتروشیمی جم
تمام حقوق این وب سایت برای پتروشیمی جم محفوظ است